Ekonomi

Motorine indirim kısa sürdü

Brent petrol fiyatları vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarındaki değişimleri takip etmekte zorlanıyor. 10 Ağustos itibari ile 1 TL indirim geleceği söylenen motorin ve yakıtların litre fiyatı ne kadar?

Bugün 00.00 itibari ile geçerli olmak üzere motorine 1 TL indirim uygulandı. Yapılan indirim pompa satış fiyatlarına da yansıdı. Güncel akaryakıt pompa fiyatları motorine gelen indirim ile birlikte İstanbul’da motorin liste fiyatı 22,34 TL civarında düşmüşken, benzin liste fiyatı ise ortalama 20,03 TL bandında işlem görmeye başladı.

YARIN ZAM GELİYOR

Yapılan indirim fazla uzun sürmeyecek. Akaryakut sektörünün paylaştığı bilgiye göre bu gece yarısından sonra geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 81 kuruş zam geleceği duyuruldu. Benzinde ise şimdilik bir fiyat değişikliği olmayacağı aktarıldı.

ZAMLI AKARYAKIT FİYATLARI

Yeni yapılacak olan zam ile birlikte motorinin yaklaşık olarak liste fiyatı; İstanbul’da 23,15 TL,

Ankara’da 23,26 TL ve İzmir’de işe 23,28 TL’den işlem görmeye başlayacak.

Benzinin litre fiyatı ise yaklaşık olarak; İstanbul’da 20,03 TL, Ankara’da 20,16 TL ve İzmir’de ise 20,15 TL civarlarında olacak. Bu fiyatlar ise il il, bölge bölge bölge, ve işletmeler arasında farklılık göstermektedir.

Başa dön tuşu