Güncel

Yair Netanyahu Kimdir, Ne İş Yapıyor?

Yair Netanyahu’nun ‘Free Kurdistan’ Paylaşımı Tepki Topluyor

Yair Netanyahu’nun Instagram’da yaptığı “Free Kurdistan” paylaşımı, İsrail ve uluslararası alanda geniş yankı uyandırdı. Peki, kimdir bu Yair Netanyahu ve neden bu kadar konuşuluyor?

Yair Netanyahu, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Oğlu

Yair Netanyahu, 26 Temmuz 1991’de dünyaya geldi. Babası İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve annesi Sara Netanyahu’nun oğlu olan Yair, IDF Sözcüsü Biriminde görev aldı. Ancak, Yair’in hayatı sadece bu resmi bilgilerle sınırlı değil.

2018’de Tel Aviv’deki Skandal Ziyaret ve Sonuçları

Yair’in 2018’de Tel Aviv’deki bir striptiz kulübüne yaptığı ziyaret, sızdırılan bir kayıtla büyük bir skandala yol açtı. Bu olay, Yair’in şoförüne karşı 272.000 dolarlık bir dava açmasına neden oldu.

Facebook Hesabının Askıya Alınması ve Müslüman Karşıtı İçerikler

Ayrıca, Shurat HaDin adlı bir sivil toplum kuruluşunda sosyal medya direktörü olarak çalışan Yair, Facebook tarafından Müslüman karşıtı içerikler yayınladığı gerekçesiyle hesabı askıya alınmıştı.

2019 Avrupa Parlamentosu Seçimlerindeki Rolü ve İftira Davası

Yair Netanyahu, İsrail Başbakanlığı’nın Kudüs’teki resmi konutu olan Beit Aghion’da yaşamaktadır. 2019’da, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde sağcı milliyetçi figürlere destek verdi. Ayrıca, Netanyahu, İsrail İşçi Partisi aktivisti Abie Binyamin’e açtığı iftira davasını kazandı.

Eski Başbakan Yitzhak Rabin Hakkındaki Yorumları

Eylül 2019’da Yair, eski Başbakan Yitzhak Rabin’i suçlayıcı yorumlar yaparak tartışma yarattı. Bu yorumlar babası tarafından reddedildi.

The Daily Stormer ve George Soros Paylaşımları

Neo-Nazi web sitesi The Daily Stormer, Yair’in babasının siyasi muhaliflerini George Soros tarafından kontrol edilen kuklalar olarak gösteren bir gönderiyi paylaşmasının ardından kendisini “Dünyanın 1 numaralı Yair Netanyahu hayran sitesi” olarak tanımladı. Netanyahu daha sonra bu paylaşımı sildi.

Başa dön tuşu