Güncel

KPSS’den 50 Alanlara Yeni İşi Hayırlı Olsun! Lise Mezunu Olması Yeterli Olacak!

Lise mezunu olan ve KPSS’den en az 50 puan alanların yeni iş başı yapacağı yer belli oldu. Başvuru yapacaklar için diğer şartlar da paylaşıldı.

Sözleşmeli personel alımları hız kesmeden devam ediyor. Şubat ayında pek çok üniversitenin iş duyurusunda bulunduğu ve personel alımı yapacağı öğrenildi. Detayları sizlerle paylaşıyoruz. Genel ve özel şartların yanı sıra KPSS’den hangi alanda ne kadar puan almanız gerektiğine kadar bilgileri aktaracağız. Şubat ayının güncel kurum iş ilanlarını da yine buradan bulabilirsiniz.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, bünyesindeki çeşitli birimlere farklı unvanlarda olmak üzere en az 50 KPSS puanı ile 32 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alım, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli, 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’ın ek 2’inci maddesinin (b) fıkrasına göre gerçekleştirilecek.

Sözleşmeli Personel Alımında Genel Şartlar

Başvuru genel şartları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen suçlardan mahkum olmamak, askerlik durumu ile ilgili herhangi bir engeli bulunmamak ve akıl sağlığı yerinde olmak gibi temel kriterleri içeriyor. Özel şartlar kapsamında ise adayların lisans, önlisans veya ortaöğretim mezunu olmaları ve KPSS’den belirlenen puanları almış olmaları gerekiyor. Ayrıca, adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumlarının bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru yapacak adayların dikkat etmesi gereken bir diğer önemli nokta, 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesine göre, sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerin sözleşmelerini kurallara aykırı bir şekilde feshetmeleri durumunda, fesih tarihinden itibaren bir yıl süreyle kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemeyecekleridir.

İş Başvurusunda Hangi Belgeler İsteniyor?

İstenen belgeler arasında başvuru formu, diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik durum belgesi ve destek personeli (temizlik) pozisyonları için hijyen sertifikası bulunmaktadır. Başvurular, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin web adresi üzerinden online olarak yapılacak. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek, bu nedenle adayların başvurularını zamanında ve eksiksiz bir şekilde online olarak tamamlamaları gerekmektedir.

Başa dön tuşu