Güncel

Bakanlık Memur İş İlanını Duyurdu: KPSS’den En Az 70 Puan Alanın Başvurusu Değerlendiriliyor!

Yeni iş ilanında KPSS şartına ek olarak en az 70 puan isteniyor. İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen memur adaylarına işte detaylar…

Son zamanlarda bakanlıklar aracılığı çok fazla işi ilanı yayınlanıyor. Eğer bakanlık bünyesinde çalışma planınız var ise sizler de bu alımları değerlendirebilirsiniz. Hangi pozisyona göre ve KPSS şartı olup olmadığı da ayrıca belirtiliyor. Üstelik sözleşmeli personel mi yoksa kadroda memurluk mu verilecek bu sorunun yanıtını da alacaksınız.

Personel alımı ve işe alım süreçleri, kamu ve özel sektördeki gelişmelerle sürekli olarak değişim göstermektedir. İçişleri Bakanlığı’nın son açıklaması, bu dinamik alanın önemli bir gelişmesini işaret ediyor: Avrupa Birliği Uzman Yardımcıları için yeni bir alım süreci başlıyor. Bu alım, kamu sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen adaylar için büyük bir fırsat sunuyor. Memur alımlarında son dakika gelişmelerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

KPSS 70 Puan Şartıyla Alım Yapılacak

İçişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği ile ilgili konularda görev yapacak 8 Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı pozisyonu için personel alımı yapacağını duyurdu. Adaylar için belirlenen önemli bir kriter, Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan (KPSS) en az 70 puan almış olmaktır. Bu alımlar, adayların bilgi ve becerilerini değerlendirmek üzere Ankara’da 14 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek bir sözlü sınav ile yapılacak.

16 Şubat’a Kadar Başvurulması İsteniyor

Başvuru süreci, 12 – 16 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek ve başvurular yalnızca elektronik ortamda kabul edilecek. Bu nedenle son 4 gün vaktiniz olduğunu hatırlatalım. Elini çabuk tutanlar başvuru işlemlerini kısa sürede gerçekleştirdikten sonra değerlendirme sürecini bekleyebilir. Bu, adayların başvurularını kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmeleri için önemli bir kolaylık sağlıyor. Posta yoluyla yapılan başvurular ise geçerli olmayacak. Başvuru şartları arasında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra, adayların hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden birinden mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca, giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak ve belirtilen KPSS puanına sahip olmak gibi özel şartlar da bulunmaktadır. Bu alım, adaylara Avrupa Birliği politikaları ve işleyişi hakkında derinlemesine bilgi edinme ve bu alanda uzmanlaşma fırsatı sunuyor. Adayların seçim sürecinde başarılı olabilmeleri için gerekli tüm belgeleri hazırlamaları ve başvuru süresi içinde başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Başa dön tuşu