Teknoloji

Xiaomi 13 Serisi Dimensity Edition İptal Edildi

Bugün erken saatlerde Lei Jun, bu yıl Xiaomi 13S serisinin olmayacağını resmen onayladı . Duyurunun ardından güvenilir bir sızıntı, şirketin Xiaomi 13 telefonlarının MediaTek Dimensity sürümünü de yayınlamayacağını ortaya çıkardı.

Deneyimsiz olanlar için Xiaomi, geçen yıl Leica ayarlı kameralar ve orijinal modellerden daha iyi bir çip ile Xiaomi 12S serisini piyasaya sürdü. Bu telefonlara Xiaomi 12S Ultra eşlik ediyordu. Aynı zamanda marka, Xiaomi 12 Pro’nun bir Dimensity varyantını da piyasaya sürmüştü .

Birkaç ay önce Xiaomi 13 serisinin bir Dimensity modeli hakkında söylentiler dolaşıyordu. Bununla birlikte, ürün grubu resmiyet kazandığında, telefonun bu diğer versiyonuyla ilgili sızıntılar bastırıldı.

Şimdi, Digital Chat Station, Xiaomi 13 serisinin Dimenisty varyantının 2022’nin sonunda iptal edildiğini açıklıyor. Ancak, 2023’ün ikinci yarısında Dimensity yonga seti ile Redmi K60 Ultra’nın piyasaya sürüleceğini ima ediyor .

Tarihsel olarak, Redmi K Ultra modelleri çoğunlukla MediaTek’in amiral gemisi yongalarına sahipti. Dolayısıyla söylentilere göre bu cihaz, iptal edilen Xiaomi 13 Dimensity sürümünü bekleyenler için bir alternatif olabilir.

Geçen yılki Xiaomi 12 Pro Dimensity Edition, orijinal Xiaomi 12 Pro’dan daha ucuz bir fiyata piyasaya çıktı . Bunun nedeni, yalnızca daha ucuz bir Dimensity 9000 Plus yonga seti değil, aynı zamanda düşük kaliteli kameralar ve daha yavaş şarj hızı ile birlikte gelmesidir.

Başa dön tuşu