Teknoloji

Microsoft 365 kullananlar dikkat

Microsoft 365 Temel, bu ayın sonunda piyasaya sürülecek ve 100 GB OneDrive depolama seçeneğinin yerine bazı ek özellikler ekleyecek şekilde tasarlandı.

Yazılım şirketi Microsoft, bugün yaptığı duyurulara bir yenisini daha ekledi. Microsoft 365 için yeni “Temel” paket duyuruldu. Microsoft 365 için yeni “Temel” paket, ücretsiz paket ile kişisel paket arasında konumlandırılmıştır. Bu yeni paket 30 Ocak’ta aktif hale getirilecek. Ayrıca, ABD’de aylık 1,99 ABD Doları ve yıllık 19,99 ABD Doları karşılığında satışa sunulacak.

Microsoft 365 Basic, ayda 1,99 ABD doları tutarında yeni bir aboneliktir

Özellikle “Temel” paket, 100 GB OneDrive paketinin yerini alacak. Mevcut OneDrive planının aboneleri otomatik olarak yeni “Temel” pakete geçer. “Temel” paket, yalnızca tek kişinin kullanımı için 100 GB bulut depolama alanı sağlar. Ayrıca reklamsız bir Outlook deneyimi sunar. Ayrıca Word, Excel, PowerPoint ve OneNote gibi uygulamaların web ve mobil sürümlerine tam erişim sağlar. Firmanın ücretsiz paketten farklı olarak teknik destek de sunduğu Basic paket, yeni bir alternatif olarak fena durmuyor.

Şirket daha önce 30 yıllık bir dönemi geride bırakacaklarını ve artık Microsoft Office yerine Microsoft 365 adını kullanacaklarını açıklamasıyla gündeme gelmişti. Yeni dönemde Excel, Outlook, Word, PowerPoint gibi efsane isimler kaldı. Ancak bir süre daha şirketin bazı kurumsal satış paketlerinde “Office” ismi yer almaya devam edecek.

Şirket, “Microsoft 365’e gerçekten çok yatırım yaptık ve bu gerçekten bizim amiral gemisi üretkenlik paketimiz haline geldi, bu nedenle, odaklandığımız yer göz önüne alındığında Office daha az rol oynuyor. Office’in belirli bağlamlarda göründüğünü görmeye devam edeceksiniz. Verimlilik paketimiz olarak Microsoft 365’i ikiye katladığımız ve insanların üretkenliği düşündüklerinde Office’i değil Microsoft 365’i düşünmelerini istediğimiz bir odak noktası değişikliği.

Başa dön tuşu