Teknoloji

Google Chrome’un yeni sekme sayfası: Son arama sorguları parmaklarınızın ucunda

Google Chrome, kullanıcıların yeni sekme sayfasında son arama sorgularına erişmesine olanak tanıyan bir özelliği test ediyor. Detaylar burada…

Google Chrome, yeni sekme sayfasında, kullanıcıların son arama sorgularına hızlı bir şekilde erişmelerini sağlayan yeni bir özellik sunuyor. chrome://flags/#organic-repeatable-queries bayrağıyla kontrol edilen özellik, kullanıcıların önceki arama sorgularını bulmasını ve bunlara erişmesini kolaylaştırmak için tasarlandı. Ancak birçok kullanıcı, bu özelliği kullanımının zor olması ve yeni sekme sayfasında değerli yer kaplaması nedeniyle eleştirdi. Detaylar burada…

Google Chrome, önceki arama sorgularını yeni sekme sayfanıza taşıyor

Google tarafından geliştirilen popüler web tarayıcısı Google Chrome, yeni sekme sayfasında kullanıcıların son arama sorgularına hızlı bir şekilde erişmelerini sağlayan yeni bir özelliği deniyor. chrome://flags/#organic-repeatable-queries bayrağıyla kontrol edilen özellik, kullanıcıların önceki arama sorgularını bulmasını ve bunlara erişmesini kolaylaştırmak için tasarlandı. Ancak birçok kullanıcı, bu özelliği kullanımının zor olması ve yeni sekme sayfasında değerli yer kaplaması nedeniyle eleştirdi.

Son arama sorguları, yeni sekmenin arama çubuğunun altında bulunan en çok ziyaret edilen siteler koleksiyonunda görüntülenir. Bununla birlikte, arama sorguları genellikle site başlıklarından çok daha uzun olabileceğinden ve kullanıcıların ne olduklarını daha iyi belirlemelerine yardımcı olabilecek sezgisel simgelere sahip olmadığından, kullanıcıların kısayollara dokunduklarında ne aradıklarını belirlemeleri zor olabilir. .

Ek olarak, özellik bir krom bayrağı tarafından kontrol edildiğinden, kullanıcıların onu kontrol etmek için sınırlı seçenekleri vardır. Google chrome://flags/#organic-repeatable-queries bayrağı, tamamen devre dışı bırakma yeteneği de dahil olmak üzere birkaç düzen ve seçenek sunar. Bununla birlikte, özellik şu anda daha geniş bir alana yayılıyor ve kullanıcıların bundan vazgeçip vazgeçemeyeceği net değil. Genel olarak, yeni özellik, kullanıcıların önceki arama sorgularını bulmasını ve bunlara erişmesini kolaylaştırmak için tasarlanırken, kullanıcılardan karışık tepkiler aldı. Bazıları bu özelliği kullanışlı olduğu için överken, bazıları da kullanımının zor olması ve yeni sekme sayfasında değerli yer kaplaması nedeniyle eleştirdi.

Başa dön tuşu