Ekonomi

CW Enerji Halka Arz Tarihleri Açıklandı! CW Enerji Halka Arz Hangi Bankalarda?

CW Enerji halk arz tarihleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Halka arz takvimi vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. CW Enerji halka arz tarihleri ne zaman ve hangi bankalarda olduğu merak konusu oldu. İşte detaylar…

Vatandaşlar CW Enerji halka arzın ne zaman yapılacağı ve hangi bankalarda olacağını merak edip araştırmaya devam ediyor. Bu bağlamda yapılan açıklama ile tarihler açıklandı. Vatandaşlar halka arz takvimini merakla inceliyor.

CW Enerji Halka Arz Tarihleri Açıklandı!

CW enerji ile ilgili olarak internet sitesinde yer alan bilgilere baktığımız zaman “CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi 2010 yılında kurulmuş fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim ve hizmet firmasıdır. Yıllık 1,8 GW güneş paneli üretim kapasitesiyle güneş paneli üretim firmalarından biridir. 023 yılı ilk yarısı itibariyle 1,8 GW üretim kapasitesine ulaşılmıştır. CW Enerji, güneş enerji santrallerinin (GES) yatırım ve teknik danışmanlığı, projelendirme, sistem tasarımı, lisanslı ve lisanssız santral kurulumları, lisans alımı ve işletme, ayrıca lisanssız üretim yönetmeliğine uygun olarak projeler planlama, projelendirme, finans ve uygulama ile kurulum sonrası teknik bakım, onarım konularında da hizmet veriyor. Endüstriyel kurulumların yanı sıra evsel çatı kurulumlarında da çözümler sunuyor. Şebeke bağlantılı (On-Grid) sistemlerin yanı sıra şebekeden bağımsız akü destekli sistemler (Off-Grid), güneş enerjili sulama sistemleri, LED aydınlatma sistemleri, güneş enerjili kamera sistemleri ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi alanlarda da hizmet vermektedir. CW Enerji, yıllık 1,8 GW güneş paneli üretim kapasitesi ile kaliteden ödün vermeyen ve müşteri memnuniyetini birinci derecede misyon edinmiş bir anlayışla faaliyetini sürdürmektedir” olduğunu görüyoruz.

Türkiye’deki şirketler arasında “CW Enerji, Türkiye’de sanayi faaliyet alanındaki en büyük kuruluşları tespit etmek için İstanbul Sanayi ve Ticaret Odası tarafından yapılan, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” İSO 500 2017 sıralamasında, 2017 yılında gerçekleştirmiş olduğu net satışı ile listenin 408’inci sırasında yer almıştır. İSO500 sıralamasına güneş enerjisi sektöründen adını yazdırmayı başaran tek firma olan CW Enerji, “Üreten güçlü Türkiye” hedefiyle ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaya devam etmektedir” yer almaktadır.

CW Enerji Halka Arz Hangi Bankalarda?

CW Enerji’ nin misyon ve vizyonuna baktığımızda ise “CW Enerji, yaşadığımız gezegenin enerji ihtiyacını temiz kaynaklarla karşılamak için öncülük ederek, güneş enerjisinin kullanımını yaygınlaştırıp, insanoğlunun geleceğini yeni teknolojiler ile destekleyip, dünya ekonomisine katkı sağlamayı ve gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakmayı amaç edinmektedir. CW Enerji, dürüst, güvenilir, ilkeli ve fikir sahibi bir kuruluş olarak varlığını uzun süreler devam ettirebilmeyi görev edinmektedir” şeklindedir.

Kalite ve sertifikasyon açısından CW Enerji, “CW Enerji, insanoğlunun yaşamını daha sürdürülebilir kılabilmek için duyarlı davranarak yeni teknolojiler sunan, tüm ürün ve hizmetlerinde önceliği müşteri odaklılık ve yüksek kalite olan, sektörde fark yaratan ve kendi sektöründe dünya lideri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir firmadır. ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001, ISO/IEC 27001:2013, ISO 50001:2011, ISO 10002:2014, UL, IEC standartlarındaki fabrikamızda üretilen güneş panellerimiz, sertifikasyon uygunluğu ve düzenleyici standartları doğru olarak sağlayabilmesi için TSE, TÜV SÜD, TÜV Rheinland, gibi bağımsız test kuruluşlarınca test edilmektedir. Sahip olduğumuz bu değerler ile ürettiğimiz güneş panellerimizin 30 yıllık linear performans garantisi dünyanın önde gelen reasürans şirketlerinden Munich RE tarafından güvence altına alınmıştır” olduğunu görüyoruz.
CW Enerji halka arz tarihleri 26 Nisan, 27 Nisan ve 28 Nisan 2023 tarihleri olarak açıklandığını görüyoruz. Ayrıca halka arz fiyatı 108,60 TL olarak açıklandığını görüyoruz. Öte taraftan CW Enerji halka arz bankalarına baktığımızda Konsorsiyum liderleri QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş ve Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte SPK ile paylaşılan bilgiler kapsamında CW Enerji’de pay edilen miktar 25.000.000 lot olacağı ve 5.000.000 lot ek pay dahil edileceği açıklandı.

Başa dön tuşu