Ekonomi

SGK personeline müjde! Saat başı 27 TL ödenecek

“Türkiye’de uzun zamandır beklenen Yaşlı Emekliliğine (EYT) ilişkin düzenlemenin ardından SGK (SGK) personeline yönelik ek fazla mesai ücretleri artırılmıştır. Fazla mesai yapan personele 27 Türk Lirası ödenmesine ilişkin nihai karar alınmıştır.

Bu karar, fazla mesai ücretlerine zam yapılmasını bekleyen SGK personeli tarafından memnuniyetle karşılandı. Ek ödeme, Yaşlı Emekliliğine (EYT) hak kazananlar için maddi rahatlama sağlayacak ve emekliliklerinde onlara destek olmaya yardımcı olacaktır.

Hükümet, fazla mesai ücretlerindeki bu artışın, Türkiye’deki sosyal güvenlik sistemini desteklemek ve iyileştirmek için devam eden çabalarının bir parçası olduğunu belirtmiştir. SGK personelinin hak ve menfaatlerinin korunması için çalışmaya devam edeceklerini de vurguladılar.

SGK personelinin fazla mesai ücretlerine yapılan zam anında yürürlüğe girecek ve bir sonraki maaş dönemine yansıtılacaktır. Hükümet, tüm uygun EYT’leri bu yeni düzenlemeden yararlanmaya ve ek fazla mesai ücreti için başvurmaya teşvik etti.

Özetle, Türkiye’de uzun süredir beklenen Yaşlı Emekliliği yönetmeliğinin ardından SGK personelinin fazla mesai ücretine ilişkin nihai karar verildi. Fazla personele saat başı 27 Türk Lirası ücret ödenecektir. Fazla mesai ücretlerindeki artış, hükümetin Türkiye’deki sosyal güvenlik sistemini destekleme ve iyileştirme çabalarının bir parçasıdır ve hemen yürürlüğe girecektir.”

Başa dön tuşu