Ekonomi

Altının zirve yapacağı tarih belli oldu

Geçtiğimiz hafta altının gram fiyatı piyasayı1.017,3 liradan tamamlarken 1 Ağustostan itibaren piyasa fiyatı artmaya devam ediyor. Uzman İslam Memiş yatırımcılar için önemli açıklamalarda bulundu.

Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, yatırım tercihini altından yana kullanmak isteyenler için önemli açıklamalarda bulundu. Altın fiyatlarının ne zaman zirveyi göreceğini de açıklayan Memiş, yatırımcıya Eylül ayını işaret etti. Peki altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? Altında yeni zirve ne zaman?

İSLAM MEMİŞ’TEN YATIRIMCIYA ÖNEMLİ UYARI

“Temmuz’un son işlem haftasında yani çarşamba-perşembe günleri Eylül’ün sinyalini aldık.  Eylül’de para piyasalarında çarşı pazar karışır! Ondan sebep Ağustos ayını alım yönünde son şans ayı olacağını düşünüyorum. Perşembe-cuma günü emtia ve kripto paralarda yaşanan yükselişler sadece bir tepkiydi. Asıl resesyon fiyatlaması Ağustos’un son haftası başlar Eylül ve Ekim’de zirve yapar. ABD’de teknik olarak resesyon başladı. Tabii doğal olarak inkar ediyorlar, etsinler de. Sorun yok, kimse artık bu yalanlara inanmıyor. Önemli olan alım için gecikmiş, bu yalanlara inanmış, döviz veya altın borcu olanların durumu! Onların işi gün geçtikçe zorlaşıyor. Dolar/TL kurunda 17-18, altının gram fiyatında 950-1.000, gümüşün gram fiyatında 11-12 lira aralıkları geçerliliğini koruyor. Ağustos ayı içerisinde bu bant aralıklarından alım işini bitirenler korkmamalı. Özellikle döviz ve altın borçlanılmamalı.” sözleriyle açıklamasını tamamlarken ilgilenenlerine önemli fikirler vermiş oldu.

Başa dön tuşu