Sağlık

Zayıflamak isterken aç kalmak istemiyorsanız bu yöntemleri denemelisiniz

Zayıflamak istiyorsunuz ancak aldığını besinlerin yetersiz geldiğini düşünerek aç kalmak istemiyorsanız doğru yere geldiniz demektir. Uzun zaman alan diyet listelerine uymakta güçlük çekiyorsanız aç kalmadan zayıflamanın yollarına bir göz atın deriz. Düzenli beslenerek ve günlük bazı alışkanlıklara uyum sağlayarak zayıflayabilmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Peki, aç kalmadan nasıl zayıflanır? Cevabını sizler için yanıtladık.

Uzun süre aç kalmadan ve sevdiğiniz yiyeceklerden uzak durmak zorunda kalmadan zayıflayabileceğinizi biliyor muydunuz? En sağlıklı kilo verme yöntemlerinden biri olan doyarak zayıflamak, pek çok bireyin, diğer yöntemlere göre tercih ettiği ve hatta aradığı yöntemlerin başında yer alıyor. Eğer uzun süreli diyet listelerine uyum sağlamakta zorlanıyorsanız, açlığa dayanamıyorsanız, kilo verme konusunda iradenize hakim olamıyorsanız ama kilo vermek de istiyorsanız, aç kalmadan da kilo verebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz bu yazıda, aç kalmadan nasıl kilo verebileceğinizden bahsettik.

Su içmek

Aç kalmadan sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız su içmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Su, midenizde doygunluk hissi oluşturarak fazla yemek yemenizi ve dolayısıyla fazla kalori almanızın önüne geçmiş olur. Su içerek metabolizmanızın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Sindirimi kolaylaştıran su, bağırsak hareketlerini düzenler. Bu nedenle her gün en az 2 litre su içmeniz önerilir. Eğer su içme alışkanlığınız yoksa; gün içinde içme suyunuza limon dilimleri ekleyerek suyunuzu tatlandırabilirsiniz.

Süt ürünleri

Süt ürünleri içeriğinde çok fazla kalsiyum ve proteini barındırır. Süt, peynir yoğurt ya da kefir tüketerek açlık hissini yatıştırabilirsiniz. Gün içinde tüketeceğiniz süt, yoğurt ve peynir çeşitleri sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Süt ürünleri, bağırsak hareketlerini düzenleyerek sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca vücutta oluşan şişkinliğin de önüne geçer.

Lifli gıdalar

Aç kalmadan zayıflamak istiyorsanız beslenme listenizde kesinlikle olması gerekenlerden biri de içeriğinde yüksek oranda lif barındıran gıdalardır. Lifli gıdalar düşük kalorili olmasından dolayı ne kadar yeseniz de kilo aldırmaz. Ayrıca lifli gıdaların doyurucu özelliği de bulunmaktadır. Lifli sebzelere örnek olarak; brokoli, karnabahar, enginar, lahana, kereviz, bezelye verilebilir ve bunları dilediğiniz kadar tüketirsiniz. Lifli besinler bağırsakların da düzenli çalışmasını yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımına yardımcı olur.

Haşlanmış yumurta

Yumurta, tok tutucu özelliği sayesinde gün içerisinde fazla yemek yemenizi ve fazla kalori almanızın önüne geçmiş olur. Yumurta, gün boyu tok kalmanızı sağlayarak açlık krizlerinizin önüne geçerek daha az yemenizi sağlar. Bundan dolayı aç kalmadan zayıflamak istiyorsanız her sabah 1 adet haşlanmış yumurta tüketmeniz zayıflama süreciniz için faydalı olacaktır. Haşlanmış yumurta ayrıca kas kaybı yaşanmadan yağların yakımı için muhteşem bir besindir.

Başa dön tuşu