Sağlık

Vücudunuzda oluşan ödemden dolayı şikayetçiyseniz, bu yöntemleri denemelisiniz!

Özellikle yediğiniz besinlerden dolayı vücudunuzda oluşan şişliklerden neredeyse herkes şikayetçi. Oluşan ödemlerden bu mucizevi karışımlardan faydalanarak çok kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

Yenilen besinlerin yanında, ödem oluşumunu birçok sebep etken olabilmektedir. Düzensiz beslenme, vücudu yeterince dinlendirememek ve uzun süreler boyunca hareketsiz kalmak vücutta oluşacak ödemi artıracak sebepler arasında yer alabilir. Vücutta ödemin oluşması son derece rahatsız edici bir durumdur ve rahatınızı büyük oranda kaçırır. Kendinizi şişkin hissettiğiniz dönemlerde ise tartıda gördüğünüz ve göreceğiniz rakamlardan hiç memnun olmayacaksınız. Fakat; biraz sonra vereceğimiz mucizevi karışımlar ile bu sorundan kısa sürede kurtulabileceksiniz.

Limon- nane

Nane gerek tadı gerekse kokusu ile ferahlatıcı bir besindir. Limonsa ekşiliğinden sonra bol C vitamini deposu olarak bilinmektedir. Bu besinler bir araya geldiğinde bağırsaklar için oldukça düzenleyici etkisi görmektedir. Sindirim sisteminin çalışmasını hızlandırarak vücuttaki biriken ödem ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Limon ve nane karışımı her gün taze olarak hazırlanır ve günde 3 bardak tüketildiğinde vücudunuzda oluşan fazla ödemlerin hızlıca atılmasına yardımcı olur.

1 litre suyun içerisine limon dilimlerini ve birkaç nane yaprağı atarak yarım saat dinlendirin, gün içerisinde istediğiniz vakitlerde tüketebilirsiniz.

Portakal- bal

Portakal da içerisinde bolca C vitamini barındıran besin listesinin başında yer almaktadır. Portakal metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımının artmasına sebep olur. Bağırsakları çalıştırarak vücutta biriken ödemin hızlıca atılmasına yardımcı olur.

1 adet kabuklu portakalı doğrayarak 1 litre sıcak suyun içerisine karıştırın, içerisine birkaç diilim limon atın ve ardından 1 çay kaşığı bal ekleyin. Bu karışımı günde 3 bardak tüketebilirsiniz. Sıcak içmeye özen gösterin.

Karpuz- çilek

Kırmızı meyveler sağlık açısından oldukça önemli besin kaynaklarının başında yer alır. İçerdikleri C, B ve K vitaminleri sayesinde zararlı toksinleri ve ödemi hemen vücuttan atarlar. Karpuz ve çilek kullanarak tüketilen içecekler aynı zamanda kan şekerini normal seviyede tutmaya yardımcı olur.

5 adet çilek ve bir yaprağını yarım karpuz ile birlikte öğütün, buz dolabında bir müddet beklettikten sonra günde 3 bardak tüketebilirsiniz.

Başa dön tuşu