Sağlık

Kendine bir türlü su içme alışkanlığını kazandıramayanlar! Bu haber tam size göre, okuduktan sonra su şişenizi yanınızdan eksik etmeyeceksiniz!

Çevrenizde, özellikle kış aylarında su içmek aklıma bile gelmiyor, diyen birileri mutlaka vardır. Fakat vücudumuz yaz kış fark etmeden suya her zaman ihtiyaç duyar. Kışın su tüketiminiz artırabilmek için suyunuzun içine bunları eklemeyi deneyin.

Su tüketimi gerektiğinden az olanlar için suyun vücudumuz için olan önemini yazdığımız haber ile yeniden hatırlatmak istedik. Bir çoğumuzun kış aylarında su içmek aklına bile gelmiyor ya da çay, kahve tüketmiş olduğu sıcak içecekleri su yerine sayıyor. Ancak durum aslında bilindiği gibi değil! Hiçbir sıvı içecek suyun yerini tutamaz.

Kış aylarının baş göstermesi ve soğuk havaların ortaya çıkması ile birçok kişi yaşam ve beslenme tarzında değişikliğe gider. Fakat hangi mevsimin içerisinde olursak olalım vücudumuz için gerekli miktarda tüketmemiz gerek suyu mutlaka almamız gerek.

Suyunuzu tatlandıracak şeyler ekleyin

Bilhassa kış aylarında su tüketiminde zorlananlar için harika seçenekler ile geldik. İçeceğiniz suyun içerisine az bir miktarda ekleyeceğiniz limon, tarçın, nane yaprağı, elma gibi taze meyve ve sebzeler sayesinde su içmeyi kendiniz için daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Gözünüzün önünde tutun

Suyunuzu rahatça ulaşabileceğiniz yerlerde ve mataralarda tutmanız da etkili olacaktır. Suyu sürekli gözünüzün önünde tutarak kendinize biraz da psikolojik baskı uygulamış olursunuz.

Hatırlatıcılar bulun

Telefonunuza size su içmeyi hatırlatacak bir uygulama yükleyerek hayatınıza devam edebilirsiniz. Yüklediğiniz uygulama siz unutsanız da size su içmeyi hatırlatacaktır.

Başa dön tuşu