Sağlık

TC kimlik numaranızı ezberleme şekliniz zekanızı gösteriyor, siz TC kimlik numaranızı nasıl ezberlediniz?

Türkiye vatandaşı olan her bireye farklı bir TC kimlik numarası verilmektedir. Neredeyse herkes bu numarayı ezbere bilmektedir. TC kimlik numaranızı ezberleme şekliniz ise zeka türünüzü belirmektedir.

Resmi işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan TC kimlik numarası birçok kişi tarafından ezbere bilinmektedir. Bu ezberleme kişilere göre farklılık gösterir ve bu farklılık da bireylerin zeka türünü belirlemede yardımcı olmaktadır. Sizler de hangi zeka türüne sahip olduğunuzu öğrenmek ister misiniz?

4+4+3

TC kimlik numaranızı 4+4+3 şekilde ezberlemeniz sorgulayıcı ve sportif zeka türüne sahip olduğunuza işaret etmektedir. Bu kişiler hiçbir şeyin sebepsiz olmadığına inanır ve sebep-sonuç ilişkilerine dayanarak olayları çözmek için uğraşırlar. Bu bireyler sürekli hareket halinde olmayı severler.

4+3+2+2

TC kimlik numarasını 4+3+2+2 şekilde ezberleyen bireyler; kişisel-içsel ve sosyal zeka kategorisinde değerlendirilmektedir. Beceri-hedef-uyum zekası gelişmiş olan kişiler, neler yapabilecekleri konusunda neredeyse eksiksiz bir öngörüye sahip olurlar. Başladıkları işte başarı elde edene kada çaba harcarlar.

3+2+2+2+2

TC kimlik numaralarını 3+2+2+2+2 şeklinde ezberleyenler sosyal ve müzikal zeka kısmında yer almaktadır. Dışa dönük olan bireyler genelde yalnız kalmak istemezler. Yüksek enerjiye sahip olan bu kişiler aynı zamanda liderlik özelliklerini de bünyesinde barındırır. İletişim kurdukları kişileri etkileme kabiliyetlerine sahiptir.

3+3+2+3

T.C. kimlik numarasını bu şekilde ezberleyenler, matematiksel ve sosyal zekası ön planda olan kişiler arasında yer almaktadır. Bu kişiler analitik düşünme konusunda en önce yer alırlar. Tümdengelim veya tümevarım konularında başarıya sahip olan bu kişiler, sağlam sorular kullanarak sağlıklı sonuçlar elde edebilirler.

Başa dön tuşu