Sağlık

Saçlarınız imce telli ya da kökleri zayıf olduğu için çabuk mu dökülüyor? Bu yağları mutlaka kullanın!

İnce telli olduğu için zayıf saç köklerine sahipseniz artık ‘saçım çok fazla dökülüyor’ diye üzülmenize gerek yok. Bu yöntemleri kullanarak saç köklerinizi en hızlı biçimde güçlendirerek saç dökülmelerinizin önüne geçebilirsiniz. Bu yağları kullanarak adeta halat gibi güçlü saç köklerinize sahip olabilirsiniz.

Zamanla yıpranmış bu yüzden güçsüzleşmiş saçlarınızı eski haline döndürmek istiyorsanız bu yağları mutlaka kullanmalısınız. Saçı güçlendirmek, beslemek, gürleştirmek, parlatmak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Saç bakım periyotlarınıza bu mucizevi yağları eklerseniz, daha güçlü ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Tatlı badem yağı

Tatlı badem yağı, saç bakımı için en çok bilinen ve en sık kullanılan doğal yağlar arasında ilk akla gelen yağlardan biridir. Tatlı badem yağı besin içeriği olarak A, B, E vitamini ve Omega 9 sayesinde saç köklerini besleyerek saç tellerini onarır ve daha hızlı bir şekilde güçlenmesini sağlar. Tatlı badem yağı saç diplerini nemlendirir böylece kepek ve pul pul dökülme gibi sorunları ortadan kaldırmış olur. E vitaminiyle birlikte saçı adeta korur, nem dengesini sağlar ve kırılan saç uçlarını anında onarmak gibi özelliklere sahiptir.

Hint yağı

Hint yağı nem dengesini kaybetmiş saçlara uygulandığında nemi geri kazandırır. Saç köklerini, boylarını ve uçlarını adeta nem bombasına çeviren Hint yağı, yıpranmış saçları kısa sürede onararak. Saç derisinde oluşabilen yaralara ve kabuklanmalara oldukça iyi gelir, iyileşme sürecini gözle görülür şekilde hızlandırır. Hint yağı saçların sağlıklı ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Saç dökülmesi sorununun da önüne geçmiş olur.

Lavanta yağı

Lavanta yağı, hoş kokusu sayesinde saç bakımında en çok bilinen ve en çok tercih edilen doğal yağlar arasında liste başını çekiyor. Lavanta yağı saç köklerini çok hızlı bir şekilde güçlendirir. Kopma veya dökülme gibi saç sorunlarının önüne geçer. Saç diplerinde meydana gelen kepeği yok eder. Lavanta yağı saç köklerindeki yağlanmanın azalmasına yardımcı olur. Saç diplerinin nefes almasını sağlayarak. Saç sorunlarını kısa sürede iyileştirir.

Sarımsak yağı

Kendisi de antibiyotik deposu olarak bilinen sarımsağın yağı da en faydalı doğal yağlar arasında bulunur. Vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin bir yağdır. Sarımsak yağının içerisinde birtakım antioksidanlar yer almaktadır. Bu özelliği sayesinde saçları anında onarır ve yenilenmiş bambaşka bir görüntü ortaya koyar. Sarımsak yağı saç köklerini güçlendirerek saçlarınızı eskisinden daha güçlü ve sağlıklı bir hale getirmeye yardım eder. Saç dökülmesini engeller ve yeni saçların çıkmasını sağlar. Sarımsak yağı saçlarınızın dökülmesini önlerken hızlı bir şekilde uzamasını da sağlar.

 

 

Başa dön tuşu