Teknoloji

Netflix TV uygulamasında artık oyun oynanabilecek

Geçtiğimiz haftalarda Netflix oyunları hiçbir kullanıcı tarafından ilgi görmemişti. Ancak oyun işinden asla vazgeçecek gibi durmayan kanal, iddialara göre oyunlarını bulut üzerinden sunacağı söyleniyor. Şirket söylentilere göre TV uygulamasına bulut özelliği getirecek.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Netflix Games projesi şirketin hesaplarına göre gitmiyor. Yapılan son araştırmalara göre Netflix kullanıcılarının sadece yüzde 1’i bu özellikten faydalanmakta. İzlenmekte rekorlar kıran kanal, sürekli yeni oyunlar yüklemeye devam etse de kullanıcıları asla etkileyemiyor.

Protokol tarafından hazırlanmış yeni raporlara göre Netflix Games için bulut özelliği hizmeti konusunda çalışmalara başlamış olabilir. Netflix’in paylaştığı iş listesinde bulut oyun konusunda başarılı, performansı yüksek ve yetenekli kişilerin arandığı aktarıldı. Yayınlanan iş ilanında bulut oyun zorlukları, altyapı ve müşteri gereksinimleri gibi terimlerden bahsedilmektedir.

Netflix tarafından açılan ilanda bulut platformunda yetenekli ve başarılı kişileri arama listesine eklemiş gibi görünüyor.

Netflix ayrıca oyun geliştiricilerinin Netflix bulut ekosistemi için yüksek kaliteli yapımlar hazırlamasını dile getiriyor. Bu durum da hizmetin Netflix Games ile sınırlı kalmayacağını belirtiyor. TV’deki Netflix uygulaması ile bulut özelliğini sunabilirse yüz binlerce kullanıcının da ilgisini çekmeyi başaracak demektir.

Başa dön tuşu