Sağlık

Hiç tanımadığı doktor rüyasına girdi, sağlığına kavuştu

Ordu'da glumos tümörüne yakalanan Hülya Aba Çiftçi ismindeki bir öğretmen, hiç tanımadığı halde rotasında bir doktor gördü ve rüyanın peşinden Van'a gidip ameliyat olarak sağlığına kavuştu.

Ordu’da yaşayan Hülya Aba Çiftçi isimli bir coğrayfa öğretmeni, yıllar önce glumos tümörüne yakalandı ve İstanbul ile Ankara başta olmak üzere gittiği sayısız hastanede hastalığına çare bulamadı. Çiftçi umudunu asla kaybetmedi ve sağlığına kavuşmak için arayışlarını sürdürdü.

Rüyasında gördüğü Lokman Hekim Van Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel’i ameliyatının başarılı geçeceğini söylemesi üzerine Van’a gelen Çiftçi, yapılan ameliyatla birlikte rüyası gerçek oldu ve sağlığına kavuştu.

Uzman Prof. Dr. Başel konuyla ilgili, komplikasyonlardan bahsedilen herkesin her insanın çekindiğini söylüyor. Hatta bu sebepten hastanın yoğun bakıma alındıktan sonra ilk uyandırıldığında yaşadığına inanamadığını belirtiyor Uzman Prof. Dr. Başel.

Tümör derinlerde olduğu için kolay bir ameliyat olmadığını ancak başarılı bir operasyon geçirdiğini belirterek daha zor ameliyatlar yaptığını da söyleyen Başel bundan sonrasının daha güzel olacağını da açıklamasına ekliyor.

Böyle başarılı bir doktorun Van gibi bir yerde olduğuna inanmayanlar, böyle başarılı bir doktorun burda ne işi var?” diyenler için Uzman Prof. Dr. Başel, insanların Van’a gelmeye üşendiklerini söyleyerek sık sık yer değiştirmeyi sevmediğini ve tercihini Van’dan yana kullandığını belirtirken kendi memleketinin insanını bu kadar sevmediğini de söylüyor. Başarılı bir hekimin arkasında yoğun bakımcısı, anesteziyiz servis elemanı gibi ekip üyelerinin bir araya gelmesiyle oluştuğunu söyleyen Başel, başka bir yere giderse böyle bir ekibi yeniden oluşturmanın belli bir zaman alacağını belirterek bulunduğu yerden ve ekibinden memnun olduğunu dile getiriyor.

Başa dön tuşu