Teknoloji

 e-Ticaret’in öncülerinden şirkette büyük yıkım! Binlerce işçinin işine son veriyor…

Yapılan habere göre ABD’li e-Ticaret öncüleri olan şirketlerden biri büyük bir yıkımın eşiğinde!

ABD merkesli e-Ticaret şirketlerinden Amazon, yaptığı planlara göre bu hafta binlerce insanı işten çıkaracağı öğrenildi.

Konu ile ilgili ortaya atılan iddialara göre küresel ekonomide yaşanan olumsuz şartların artışı Amazon’u küresel ekonomide küresel iş gücüne denk gelen yüzde 3’lük dilimde 10 bin kişilik çalışanı işten çıkarma kararı aldı.

Farklı departmanlarda işten çıkış yapılacak

Gelen haberlere göre işten çıkışlar insan kaynakları, perakende ve yapay zeka destekli sanal asistan Alexa gibi ürünleri içeren departmanlardan yapılacağı öğrenildi. İşten çıkışlar bu hafta itibari ile yapılmaya başlayacak.  Amazon resmi olarak henüz bir açıklama yapmadı. Resmi verilere göre 1994 yılından bu yana ABD kuruluşlu şirketin bu zamana dek en büyük çapta işten çıkartma gerçekleştireceği biliniyor.

İnstagram Whatsapp ve Facebook da işten çıkarmalar yaşandı

Tün dünyanın savaştığı küresel ekonomide 9 Kasım’da İnstagram Whatsapp ve Facebook da bünyesinde çalıştırdığı 11 işçisini çıkardığını aktarmıştı.

Elon Musk’un Twitter’i satın almasının ardından şirketten yüzde 50’den fazla çalışanının işine son verilmişti. Elon Musk Twitter’i 44 milyon dolara satın almıştı.

Başa dön tuşu