Sağlık

Çayın içerisine sıkın, faydalarına inanamayacaksınız!

Şekerli, şekersiz, açık demli… çayı pek çok fraklı şekilde tüketiyoruz. Hatta az bir kesim de olsa çayına onu sıkmadan içemez. Faydalarını duyunca çayınızı sürekli onunla içmek isteyeceksiniz. İşte o madde…

Özellikle toplumumuzda oldukça fazla yer edinen çay, sabah, akşam gibi her vakitte tüketilen bir içecektir. Çay her vakitte olduğu gibi birçok çeşit ile de içilmektedir. Ancak çayın içerisine onu sıktığınızda tadına doyamayacaksınız. İşte çayı daha da lezzetlendiren o madde.

Kahvaltıdan akşam keyiflerinize kadara günün her saatinde tüketebileceğiniz çay, lezzet olarak bakıldığında birçok farklı çeşidi vardır. Özellikle çayınıza limon sıktığınızda içtiğinizin çayın lezzetine doyamayacaksınız! Hele faydalarını duyduğunuzda çayınızı başka türlü içmek bile istemeyeceksiniz!

Limonlu çayın faydaları

C vitamini bakımından zengin limonu sevmeyen yoktur. Çayınızın içine sıktığınızda ise bambaşka bir lezzet ile karşılaşacaksınız. Karşı koyulmaz lezzetin yanı sıra faydaları saymakla bitmiyor

Antioksidan bakımından zengin

C vitamini diğer adı ile askorbik asit olarak da bilinmektedir. C vitamini enfeksiyon riskini azaltır iltihabı azaltma özelliği ile bilinir. Antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki serbest radikallere karşı savaşmaktadır.

Yaşlanma karşıtıdır

C vitamini cilt bakım ürünlerinin içerisinde bulunmaktadır. Yaşlanma karşıtı ve parlatıcı özelliği bulunan limon; tüketildiğinde kolajen içeriğini artırarak kırışıklık oluşumunu azaltmaktadır.

Yüksek kan şekerini düzenler

Limon suyu ve limon kabuğu, diyabet riski olan ya da tespit edilmiş olan kişilerde yüksek kan şekerini düşürmek için yardımcı olmaktadır.

Başa dön tuşu