Sağlık

Bu yöntemleri kullanarak pamuk gibi olmaya ne dersiniz? Hem kolay hem de çok etkili!

İçinde bulunduğumuz yaşam şartları, eğitimden başlayarak zorlu çalışma hayatına kadar ilerleyen bir serüvenin içinde stresten uzak kalmak mümkün değil. Ancak birkaç pratik yöntem ile yaşadığınız bu stresten ışık hızı ile kurtulabilirsiniz.

Vücutta bazı akupunktur noktaları bulunmaktadır. Bu noktalara masaj uygulandığında oldukça rahatlatıcı bir etki ortaya koyar. Sizlere bu noktalara hangi tür masajlar uygulayabileceğinizi haberimizin ilerleyen satırlarında yazdık.

Buz ile şok etkisi

Buz akut yaralanmalar, yanıklar ve burkulmalar gibi sorunlarda ilk yardım yöntemi olarak uygulanan en basit tedavilerden biridir. Yoğun stresli bir hayatı olanlar buzdan faydalanabilirler.

İki kaş tek masaj!

Vücutta bulunan belirli bölgelere baskı uygulamak bilinen en basit bir diğer yöntemdir. İzlenim noktası olarak bilinen iki kaşın arasında kalan noktaya masaj yapmak sizi pamuk gibi yumuşatacaktır. Sinir ve streslerden arınmanın en basit yoludur.

Kulağa masaj uygulaması

Sinir ve stresi vücuttan atabilmek için vücutta masaj ve baskı yapılacak diğer nokta da kulaktır. Kulakta bulunan bu nokta cennet kapısı olarak adlandırılır. Bu noktaya hafifçe baskı uygulayarak masaj yapmak vücudunuzda bulunan kötü enerji ve stresin atılmasına yardımcı olur.

Yulaf tüketin

Yulaf sağlıklı gıdalar listesinin başında yer alır. Yapısında bulunan zengin lif içeriğinden dolayı az bir miktarda tüketilmesi uzun süre tok kalmanızı sağlar. Ayrıca kan basıncını düşürür, zengin lif özelliğinin yanında çok fazla magnezyum ve potasyum içeriğine sahiptir. Düzenli tüketildiği taktirde serotonin hormonunun salgılanmasına sebep olur. Bu sayede daha az gıda tükettiğiniz için vücudunuz kendini daha hafif hissedecek ve kendinizi daha mutlu ve huzurlu hissedeceksiniz.

Başa dön tuşu