Teknoloji

Akfen Yenilenebilir Enerji, sürdürülebilirlik konusunda dünyanın sayılı şirketlerinin arasında yerini aldı!

Akfen Yenilenebilir Enerji, çevresel ve sosyal yönetim kapsamında sürdürülebilirlik alanında dünyanın sayılı ilk 30 şirketlerin arasında yerini almayı başardı.

Akfen Yenilenebilir Enerji, çevresel ve sosyal yönetim kapsamında sürdürülebilirlik alanında dünyanın sayılı ilk 30 şirketi arasında yerini almayı başardı.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, tamamı yerli ve yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi olşturan şirket, uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından hazırlanan, üzerinde değerlendirmeler çevresel ve sosyal yönetişim ile sürdürülebilirlik raporunda 70 genel skor puanı elde ederek, tüm sektörler arasında dünyada ilk 30 şirket arasında yer almayı başardı.

İklim değişikliği ile mücadele konusunda da çalışmaları var

Yapılan açıklamada düşünceleri paylaşılan Akfen Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Kayrıl Karabeyoğlu, şirketin elektrik üretimi ile birlikte iklim değişikliği ile mücadelenin de meydana geldiğini belirterek şu sözleri kullandı:

“Şirket olarak tamamı yenilenebilir enerji alanındaki kaynaklardan oluşan üretim proseslerimiz ve bu alanda üretici olmaya yönelik taahhüdümüzü oluşturuyoruz. Burada yalnızca elektrik üretimi değil, iklim değişikliği ile mücadele, biyo-çeşitliliği koruma, çevresel ile sosyal yönetim ve bizim sorumluluğumuzda bulunan bölgelerdeki paydaşların yaşam standartlarını artırmayı hedefleyerek sosyal sorumluluk çalışmalarımızın yanında bunun gibi uluslararası alanda kabul gören birçok başarımızın sayısını artırmayı kendimize prensip edindik.”

Başa dön tuşu