Ekonomi

Brent Petrol Çakıldı! Benzin ve Motorin fiyatlarında indirim bekleniyor

Çin’deki COVID-19 karantinasının piyasalara etkisi sonucu Brent Petrol adeta çakıldı. 100 doların altına düşen petrolün varil fiyatı sonrası Benzin ve motorin fiyatları düştü mü? sorusu vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. İşte 26 Nisan petrol fiyatları

Son dakika haberleri… Petrol fiyatları iki haftanın en düşük seviyesine geriledi ve Rus petrolündeki düşüşe ve ABD stoklarındaki düşüşe rağmen, Çin’deki COVID-19 kilitlenmesinin piyasalarda düşüş eğilimine yol açan daha fazla talep sonucunun korkusuyla 100 doların altına düştü. Peki Benzin fiyatları düştü mü? ve Motorin fiyatları düştü mü? işte detaylar…

Brent petrol, %5 düşüşle 99.89 dolar seviyesinde, WTI Ham Petrol ise %6 düşüşle 95.67 dolarda işlem görüyor.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre;

İstanbul’da motorin litre fiyatı 22.01 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 19 liradan satılıyor.

ANKARA’DA BENZİN VE MOTORİN FİYATI

Ankara’da motorin litre fiyatı ortalama 22.1 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 19.11 liradan satılıyor.

benzin.jpg

İZMİR’DE BENZİN VE MOTORİN FİYATI

İzmir’de motorin litre fiyatı ortalama 22.1 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 19.11 liradan satılıyor.

Hafta sonu boyunca Çin, daha önce Şanghay merkezli olan, ancak şimdi başkent Pekin’e yayılan karantina çabalarını yoğunlaştırdı. Yatırımcılar artık artan kısıtlamaların getirileceğinden ve daha fazla şehrin etkileneceğinden endişe ediyor.

Pekin’in en büyük bölgelerinden birinde tek bir günde 11 yeni vaka görüldü ve bu, oradaki bir kilitlenme durumunda sakinleri malzeme sıkıntısı çekmeye sevk etti. Yetkililer ayrıca ilçedeki tüm insanlar için toplu testler duyurdular.

Şanghay’da yeni COVID-19 ölümleri şimdi üç katına çıktı ve bazı bölgelerde çevrelemeye yardımcı olmak için metal bariyerler dikildi.

petrol.jpg

Şimdi yoğunlaşacak gibi görünen karantinalar, tedarik zinciri sorunlarına, liman tıkanıklığına ve fabrikaların kapanmasına neden olarak Çin stoklarının satılmasına neden oluyor.

Çin hisse senetleri iki yılda olduğundan daha keskin bir düşüş yaşadı.

ING analistleri tarafından taşınan bir notta, Çin petrol piyasası için önemli bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor” dedi. “Çin’deki Covid durumu, Pekin’in hafta sonu vakalarda bir artış görmesiyle yanlış yönde ilerliyor gibi görünüyor. Çin’in sıfır covid politikası, yetkililer salgını kontrol altına almaya çalışırken petrol talebinin darbe alacağı anlamına geliyor.”

Başa dön tuşu