EkonomiTeknoloji

FTX’ten kötü haber geldi! Resmen iflas etti, CEO görevinden ayrıldı

Dünyanın en büyük kripto para borsaların olan FTX’in beklediği son yazıldı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan FTX iflas için başvuru yaptı. Borsa CEO’su Sam Bankman-Fried görevine son verdi.

FTX, iflas bayraklarını çekti. Günlerdir piyasa gündemlerinde en çok kullanılan konulardan FTX krizinde kurtarıcısını bekleyen borsanın iflas edip etmeyeceği ile ilgili bazı soruların cevabı da bulunmuş oldu.

Görevinden ayrıldı

FTX’te yaşanan tüm bu sorunların sebebi olarak görülen CEO Sam Bankman-Fried ise görevinden ayrıldı. Fried’ın yeni CEO görevine John Ray getirildi.

FTX’ten yaptığı açıklamaya göre, “FTX’in yeni CEO görevine John Ray getirilmiştir.  Çeşitli ülkelerde bulunan çalışanların görevlerine devam etmeleri bekleniyor. CEO Ray ve bağımsız bulunan profesyoneller, iflas kanununun 11. maddesi gereğince önümüzdeki süreçte çalışmalarına devam etmektedir.” şeklinde konuştu.

FTX’in yeni CEO’su Ray ise “FTX’in elinde hala çok değerli varlıklar bulunuyor. İflas süreci çok büyük bir özveri ve şeffaflık ile yürütülecektir. Bunun garantisini sizlere içten bir şekilde veriyorum.” şeklinde açıklamasını yaptı.

Dev borsanın resmi iflas başvurusunun ardından Bitcoin fiyatı da dibe çökmeye başladı. Piyasa değeri ile kıyaslandığında en büyük kripto para, 16 bin 333 dolara kadar geriledi. Bitcoin, Türkiye saatleri ile 18.00 saatleri ile16 bin 970 dolardan işlem görmeye devam etmektedir.

Başa dön tuşu