Güncel

Yorgancı yün kabartırken hazine buldu

İzmir'in Urla ilçesinde bir vatandaşın kabartılması için yorgancıya verdiği yünlerin içerisinden 116 bin lira değerinde tam 17 adet kulplu reşat altını çıktı. Yünlerin içerisinde buldukları reşat altınlarını görünce büyük şaşkınlık yaşayan dükkan sahipleri, altınları sahibine geri teslim etti.

Gülcan A. isimli bir vatandaş 1 ağustosta annesinden kalan yünleri kabartması için yorgancıya götürdü. Gülcan A., yorganları son anda çöpe atmaktan vazgeçtiklerini ve koyun yünlerini kabartarak yastık yapmak istediklerini söyleyerek 61 yaşındaki Nazlı Akgün ve 38 yaşındaki oğlu Bayram Akgün ile birlikte işlettikleri yorgancıya getirdi.

Annesine işlerinde yardım eden Nazlı Akgün’ün 40 yaşındaki kızı Gülter Akyol, yünleri kabartmaya başladı. Kabartma işlemini yaparken kırmızı bir kese içerisinde çok sayıda altın bulan Gülter Akyol, hemen annesine ve ağabeyine durumu anlattı.

Dükkan sahipleri, 116 bin lira değerindeki tam 17 kulplu reşat altınını gördüklerinde neye uğradıklarını şaşırdılar. Altınların bulunmasının ardından Bayram Akgün ve ailesi hemen müşteriye mesaj attı ve altınları Gülcan A.’ya teslim etti.

Nazlı Akgün, annesinden kalan bohçayı atmaya kıyamayan müşteriden bahsederek bohça teslim edildikten 10 gün sonra kızının yardıma gelerek yünleri kabartmaya başladığını ve kırmızı keseyi bulduğunu anlattı. Hemen yukarı çıkarak kendisine yünün kimin olduğunu sordu ve içerisinden hazine çıktığını söyledi. Beraberinde yünlerin sahibinin oğlunu yollayarak hem altınları hem de yünleri teslim ettiğini aktardı.

Bayram Akgün ise altınları ablasının bulduğunu, keseyi tezgahın üzerine dökerek saydıklarını ve kesenin içerisinden çıkan 17 kulplu reşat altınının kese ile birlikte fotoğrafını çekerek müşteriye mesaj yoluyla haber verdiğinden bahsetti. Sonrasında müşterinin kendilerine teşekkür ettiğini de ekledi.

Başa dön tuşu