Güncel

WhatsApp Çöktü! Elon Musk’a Satın Al Mesajları Yağdı

Mark Zuckerberg’in sahip olduğu META şirketine ait mesajlaşma uygulaması Whatsapp ve sosyal medya uygulaması İnstagram’da erişim sorunu milyonlarca kullanıcıyı etkiledi. Peki Whatsapp çöktü mü, ne oluyor? Whatsapp erişim sorunu 29 Nisan 2022

WhatsApp çöktü mü? Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a dünya çapında yaşanan kesintilerden dolayı erişilemiyor. Bu sorunla birlikte açılan taglar ile Elon Musk’a WhatsApp ve Instagram’ı satın alması yönünde mesaj yağdı. Sorunun en kısada çözüleceği ve problemin giderileceği açıklandı. WhatsApp’ta mesaj gönderme ve almada sorun var. Türkiye, İspanya, İtalya ve İngiltere gibi birçok ülkeden kullanıcılar, sosyal medya paylaşımlarında uygulamanın kapatıldığını ya da sunucu bağlantılarında ve mesaj göndermede sorun yaşadıklarını dile getirdi. Sorun WhatsApp Web’de de ortaya çıkıyor.

ELON MUSK’A MESAJA YAĞDI

WhatsApp ve Instagram’daki kesinti nedeniyle farklı ülkelerden birçok kullanıcı #whatsappdown hashtag’i altında mesaj yazdı. Bazı kullanıcılar Elon Musk’ın Whatsapp’ı satın almasıyla ilgili de şaka yapıyor gibi görünüyor.

down333-wqbf.jpg

WHATSAPP’TAN İLK AÇIKLAMA

Whatsapp’tan yapılan açıklamada, “WhatsApp kullanırken bazı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Bunun farkındayız ve işlerin tekrar sorunsuz yürümesi için çalışıyoruz. Sizleri bilgilendireceğiz ve sabrınız için teşekkür ederiz. “

Aynı şirkete ait olan sosyal medya uygulaması Instagram’da ise gün boyu story ve gönderi içerik paylaşamama, DM gönderememe gibi problemler kullanıcılar tarafından bildirildi.

down-jlhr.jpg

Google arama motoru ve Elon Musk’ın sahip olduğu Twitter’da en çok aranılan konular arasında Whatsapp ve Instagram yer alıyor. Gün boyunca yaşanan problemlerin en kısa sürede çözülerek gerekli açıklamanın yapılması bekleniyor.

Başa dön tuşu