Güncel

Vangölü Ekspresi seyahat tutkunlarını Anadolu gezisine çıkarıyor

Sekiz vagonda 320 yolcu taşıma kapasitesine sahip Vangölü Ekspresi ile baharın muhteşem manzaralarını doğayla iç içe geçirme fırsatı yakalayabilir. Ankara ve Tatvan arasında dağların zarif yamaçlarını ve bölgenin doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Seyahat tutkunları, Ankara ve Tatvan arasında sefer yapan Vangölü Ekspresi ile baharın muhteşem manzaralarını doğayla iç içe geçirme fırsatı yakalayabilir. Dağların zarif yamaçlarını ve bölgenin doğal güzelliklerini gezen tren, yerli ve yabancı yolcularına doyumsuz manzaralar eşliğinde seyahat etme fırsatı sunuyor.

Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Muş güzergâhlarından geçerek Bitlis’in Tatvan ilçesine ulaşan trende yolcular, Muş Ovası’nın doğal güzellikleri sayesinde unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşıyor. Baharın gelişiyle rengarenk çiçeklerin açtığı, Nemrut Dağı ve Van Gölü’nün eşsiz manzarası tüm güzelliklerini seyahat tutkunlarına sunuyor.

Sekiz vagonda 320 yolcu taşıma kapasitesine sahip Vangölü Ekspresi’ni tercih edenler, yolculukları boyunca karşılaştıkları manzaraları, rayların tıkırtısı eşliğinde, doğayla iç içe fotoğraflıyor.

Seyahat tutkunlarının yeni gözdesi haline gelen Vangölü Ekspresi ile bu yıl yaklaşık 20 bin kişi seyahat etti.

208054.jpg

Eşiyle birlikte seyahat eden Simay Kavras, yaptığı açıklamada, İstanbul’da yaşadıklarını ve tatil için Vangölü Ekspresi’ni tercih ettiklerini söyledi.

Kavras, Sivas’ta trene bindiklerini anlattı. “Tatil tercihimiz biraz daha gezmek, doğal ve kültürel güzellikleri görmek ve keşfetmekle ilgili. Bu sefer tatilimizi Doğu Anadolu bölgesi için planladık. Coğrafya gerçekten çok güzel. Tren yolculuğumuz rahattı. Doğal güzelliklere değdi. Bahar olduğu için çok beğendik. Tatvan’da inip Van’a gideceğiz. Amacımız ülkenin güzel manzarasını ve kültürünü keşfetmek.”

Abdullah Samet Kavras da eşiyle birlikte trenle seyahat etmekten mutlu olduğunu ifade etti. “Trende eğlendik. Doğa güzeldi. Çok keyif aldık. Askerliğimi 2009 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde yaptım. Tekrar gelip buraları eşimle görmek istedim. Daha çok samimiyet var. Pencerenin hemen dışında her zaman güzel bir doğa vardır. Ne zaman başınızı çevirseniz, güzel bir manzaraya bakıyorsunuz. Derelerin ve dağların yanından geçtik ve kuşları izledik, leylekler gördük. Çok mutlu olduk.” dedi.

208058.jpg

Üniversite öğrencisi Adem Tatar, bir proje kapsamında trenle Van’a gittiğini belirtti. “Biletler çok uygun. Tren yolculuğunda doğanın güzelliklerini görme fırsatımız oldu. Tren çok rahattı. Van Gölü kıyısındaki dağlardan geçtik. Güzel bir yolculuktu.”

Tuba Sefa, Ankara’dan trenle Tatvan’a geldi. “Gezi beklediğimden çok daha güzeldi. Barajları, gölleri, manzaraları, doğal güzellikleri çok beğendik, çok beğendik. Güzel manzarayı telefonlarımızla fotoğrafladık.”

208056.jpg

Başa dön tuşu