Güncel

Turist avcısı Taksici bu kez sert kayaya çarptı

Son dönemde taksi şoförleri ile alakalı her gün yeni bir haber çıkıyor. İstanbul’da yaşanan bir olayda, bir taksici Türk vatandaşı müşteri yerine yabancı uyruklu turistleri arabasına almak isteyince ortalık karıştı.

Son dönemlerde hemen her gün gündeme gelen taksici vakalarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul’da yaşanan olayda bir taksi şoförü, kendisini durduran Türk vatandaşını almak yerine, daha ilerde bekleyen yabancı uyruklu turistleri aracına almak istedi. Ancak vatandaş bir belediye çalışanı çıktı.

Özellikle İstanbul’da çalışan taksicilerle alakalı haberler her gün gündemde. Kısa mesafe yada Türk yolcuları araçlarına almak istemeyen taksi şoförleri, daha fazla para kazanabilmek adına yabancı uyruklu yolcuları araçlarına alma konusunda ısrarcı. Türlü bahanelerle yolcu olmayan taksiciler sık sık gündeme geliyor.

Benzer bir olay da geçtiğimiz gün yine İstanbul’da yaşandı. Bir Türk vatandaşı, taksi durdurmak için el kaldırmıştı. Vatandaşın birkaç metre ilerisinde ise yabancı uyruklu turistler taksiye binmek için bekliyordu. Oradan geçmekte olan bir taksi şoförü, daha önde beklemesine rağmen vatandaşımızın yerine yabancı uyruklu turistleri tercih etti.

Taksi şoförünün bu davranışı vatandaşı hayli sinirlendirdi. Vatandaş hakkını aramak için taksi şoförüne tepki gösterdi. Taksi şoförü önce vatandaşın tepkisine pek de aldırmadı ve türlü bahaneler uydurdu. Ancak taksiye binmek isteyen vatandaş bir belediye çalışanıydı.

Taksiye alınmayan vatandaşın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkesi (UKOME) çalışanı olduğunu söylemesiyle birlikte işin rengi değişti. Taksici bunu öğrendiğinde vatandaşı aracına almak için özür üstüne özür dilerdi.

Söz konusu taksici, UKOME çalışanı olduğunu söyleyen vatandaşı görmediğini, başka bir yöne baktığını söyleyerek yeminler etse de taksiye alınmayan vatandaş hayli öfkelenmişti. Vatandaş taksinin plakasını aldığını ve aracın bağlanacağın dile getirerek oradan uzaklaştı.

Başa dön tuşu