Güncel

“Tohumlar Fidana Projesi” kapsamında bin tohum toprakla buluştu

Yozgat”ın Sorgun İlçe Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği “Tohumlar Fidana Projesi” hayata geçirildi.

Sorgun Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu bahçesinde yapılan tohum dikme programına Sorgun İlçe Kaymakamı Levent Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı”nın yanı sıra Okul Müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Sorgun İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, daha önce Sorgun Orman İşletme Müdürlüğünden alınan fidanların ormanlara dikildiğini belirterek, “Sorgun’a bağlı Ahmetfakılı Kasabası İlköğretim Okulunda bir öğretmen arkadaşımız bize böyle bir proje sundu. Bizlerde bu projeye destek vererek bugün tohumlarımızın fidelemesini yapacağız. Akdağmadeni Orman İşletme Müdürlüğünden ve Kırşehir’den temin edilen Palamut, Karaçam, Kızılçam ve Sarıçam’dan oluşan toplam 20 bin adet tohum fidesini saksılara dikeceğiz. Bu sayede her öğrencinin kendisine ait bir fidesi olacak. Bu fide saksılarını isterlerse evlerine götürüp bakabilme fırsatı bulacaklar. Yaklaşık 2-3 yıl süre sonra bu fideleri saksılardan çıkartarak ormanlara dikeceğiz. Ben şimdiden bu projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ise, bu proje sayesinde her öğrencinin kendisine ait bir fidesi olacağını isterlerse o fidelere kendi isimlerini dahil verebileceklerini belirtti. Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan saksılara tohum dikimi gerçekleştirildi.

Başa dön tuşu