Magazin

Survivor Nagihan’dan Cinsel İstismar İtirafı

Survivor’da gösterdiği başarılı performans ile adından sıkça söz ettiren ünlü sporcu Nagihan Karadere,Survivor’da elde ettiği başarılar ve tavırları ile kısa sürede kendisini destekleyen binlerce izleyiciye ulaşmıştı. Karadere bu sefer üzücü bir olay ile magazin gündemine düştü. Nagihan Karadere geçmişte yaşadığı sarsıcı olay ile duyan herkesi üzdü. Karaderecinsel istismar itirafında bulundu. Karadere’nin yıllar önce yaşadığı bu olayı Uzman Psikolog Gökhan Çınar tarafından sunulan Katarsis programına konuk olan Nagehan Karadere çocukluğunda yaşadığı istismarı gözyaşları içerisinde anlattı. Karadere’nin, yaşamış olduğu olayı anlattığı youtube videosunun altına binlerce destek mesajı yağdı.

Karadere, küçüklüğünde bir akrabası tarafından cinsel istismara uğradığını açıkladı. Karadere mutfakta kendisine arkadan sarıldığını ve iç karatıcı bu olayın devamının da olduğunu belirtti.

Survivor yarışmasının başarılı yarışmacıları arasında yer alan Nagihan Karadere, geçtiğimiz dönemde yaptırdığı estetik ve yeni görüntüsü ile başarılı bir değişim yaşamış ve adından sıkça söz ettirmişti. Karadere’nin son itirafı ise duyan herkesi derinden sarstı.

“Uzak Bir Akraba”

Nagihan Karadere, Gökhan Çınar tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Çocukluğunda yaşamış olduğu cinsel istismarı anlatan Nagihan Karadere, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı, Açıklamasında ben henüz 12 yaşındayken bir istismar yaşadığını ve o dönemler küçük bir yerde yaşadıkları  için akrabalara gidip gelme olayları çok fazla olduğunu, her gittiği yerde insanlara hizmet etmeyi de çok severdiğini dile getiren Karadere sözlerine şu şekilde devam etti, mutfağa gider evdekilere çay servisi yaptığını bir gün yine böyle bir durumda salonda herkes otururken ben mutfağa bardakları bırakmaya gittiğini, arkasından birisinin gelip ve sarıldığını ve sarılan kişinin yengesinin olabileceğini düşündüğünü ve arkasına baktığında ise uzak bir akrabasını gördüğünü dile getirdi. O sıralar 12 yaşında olan Nagihan Karadere uğradığı taciz sonrasında ne yapacağını bilemediğini dile getirdi.

Karadere o  anları şöyle anlatıyor, vücudum taş kestiğini ve el ve ayaklarının titremeye başladığını O an sesim çıkmasın ki kimse ayaklanmasın diye düşündüğünü dile getiren Karadere bu olayın daha sonrasında da devam ettiğini dile getirdi. Karadere,  anlattığı bu olayın ilk olan olay olduğunu ifade etti.

Nagihan  Karadere Kimdir?

Nagihan Karadere 16 şubat 1984’te Kadirli’de dünyaya gelmiştir. Karadere Türk kısa mesafe ve engelli koşucusudur. Başarılı isim son zamanlarda gündeme daha çok  Survivor yarışması ile gelse de kariyer hayatı başarılar ile dolu olan başarılı isim, 400m engelli rekor derecesi 55.09 saniyedir. 2012 Londra olimpiyatlarında A barajını geçerek olimpiyatlarda yarışmıştır. Başarılı isim, Fenerbahçe’de yetişti ve sürat koşularında yarıştı.

Çin’in Shenzhen şehrinde düzenlenen 2011 Dünya Üniversite Yaz Oyunları’nda birbirinden başarılı isimlerle 4×400 metre bayrak yarışında ( Merve Aydın, Meliz Redif ve Pınar Saka ile beraber) gümüş madalya kazanmıştır gümüş madalya kazanan Türk millî takımında yerini alan Karadere hem kariyer hayatında hem de Survivor yarışmasında büyük başarılar elde etmiştir.

Başa dön tuşu