Güncel

Rusya’nın Lideri Putin’den Şok İddia: Suikast !

Ukrayna ile Rusya arasındaki askeri hareketliliğe ek olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin; Ukrayna özel askeri harekatı esnasında Rus gazetecileri öldürme hazırlığı yapan birimleri ve terör unsurlarını yok ettiklerini açıkladı.

Genişletilmiş Başsavcılar Toplantısı esnasında açıklamalar yapan Vladimir Putin; Ukrayna’da sürmekte olan savaş ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

Putin’in açıklamaları arasında ise “suikast” ifadesi dikkatleri üzerine çekti. İddiaya göre tanınmış bir Rus gazeteci ve televizyoncusuna suikast planları etkisiz hale getirildi.

Rus topraklarında suçları engellemek için kararlılık gerektiğinin altını çizen Putin, ülke topraklarında planlanan terör grubu faaliyetlerini engellediklerini ifade etti.

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da bulunan diplomatların, Ukrayna’da yaşanan savaş için kullanabilecekleri tüm kaynakları seferber ettiklerini belirten Putin şu açıklamada bulundu:

“ABD ve Avrupalı ortaklarımızın çok tuhaf diplomasileri var. Diplomatlar bile bu çağrıyı yapıyor. Ancak bunun imkansız olduğu anlaşılınca başka bir görev öne çıkıyor; Rus toplumunu bölmek, Rusya’yı içerden yok etmek ama bu da çalışmıyor. Toplumumuz olgunluk, dayanışma gösteriyor, ordumuzu destekliyor” dedi.

Putin açıklamalarına Ukrayna topraklarında yer alan tüm istihbarat örgütlerindeki çalışanlar dahil herkesin kimlik bilgilerine sahip olduklarını iddia etti.

Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin istihbaratı sayesinde ünlü Rus gazeteci Vladimir Solovyov’u öldürmeyi amaçlayan milliyetçi National Socialism White Power üyelerini yakaladıklarını açıkladı.

Başa dön tuşu