Güncel

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? Bayram Tatili 9 Gün Oldu mu?

Ramazan ayının son günleri yaklaşırken milyonlarca çalışan “Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?” sorusunun yanıtını arıyor. Peki bayram tatili 9 gün oldu mu?

Ramazan ayının son günlerine girdiğimiz şu günlerde bayram coşkusunun yanında bir de bayram tatilinin kaç gün olacağı merak konusu. Tüm çalışanlar hükumetten gelecek olan haberi bekliyor. Ramazan bayram tatili kaç gün sorusu en çok arananlar listesine girdi bile. Peki bayram tatili 9 gün oldu mu?

Ramazan ayının son günleri geldi çattı. Yarın bayramdan önce son iş gün. Ramazan bayramının ilk günü 2 Mayıs Pazartesi gününe denk geliyor. Dolayısıyla haftanın ilk 3 günü bayram tatili. Bundan önce benzer durumlarda perşembe ve cuma günü de idari izin olarak sayılmış ve bayram tatili 9 gün olmuştu.

Bayram yaklaşmasına karşın bu yıl Ramazan Bayram tatili hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz yılarda turizmi canlandırmak adına uygulanan idari izinin bu yıl da uygulanması bekleniyordu. Böylelikle çalışanlar 9 gün tatil yapma fırsatı yakalamayı umuyordu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısında karara bağlanması beklenen bayram tatili ile alakalı, toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan herhangi bir açıklama yapmadı. Dolayısıyla meraklı bekleyiş devam ediyor.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren bayram tatili ile alakalı hükumetten bir açıklama geldiği anda siz değerli okurlarımızla paylaşmış olacağız. Henüz perşembe ve cuma günleri çalışanların idari izinli sayılıp sayılmayacağı konusunda olumlu yada olumsuz herhangi bir açıklama gelmedi.

Başa dön tuşu