Güncel

Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisi Yakamoz (S-245) dizisi hangi diziden uyarlandı?

Netflix Yakamoz S-245 Hangi Diziden Uyarlandı Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisi Yakamoz dizisi hangi diziden uyarlandı? Yakamoz dizisi hangi diziden uyarlandı? Into The Night ile ortak yapım mı?

Netflix Yakamoz S-245 Hangi Diziden Uyarlandı Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisi Yakamoz dizisi hangi diziden uyarlandı? Netflix ekranlarında yayınlanmaya başlayan başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinçci, Ertan Saban’ın yer aldığı Yakamoz dizisi yayınladığı bölümleri ile izleyiciyi ekrana kilitledi. Fantastik bilim kurgu türündeki Yakamoz S-245 dizisi izleyenleri oldukça etkiledi. Yeni dizinin tanıtımı aylar öncesinden yapılmıştı. İlk başta adı Bir Deniz Hikayesi olacak dizinin adı daha sonra Yakamoz S-245 olarak değişmişti.

Netflix’in yeni bilim kurgu dizisi Yakamız S-245 ekranlarda yayınlanmaya başladı. Distopik konusu ile dikkat çeken dizi izleyenlerin beğenisini kazandı. Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un Arman rolüne hayat verdiği dizide Özge Özpirinçci Defne rolünü canlandırıyor. Ertan Saban Umut Komutan’a hayat verirken Ece Çeşmioğlu ise Yonca’yı canlandırıyor. Meriç Aral ise Hatice karakterine hayat veriyor. Farklı kurgusu ile dikkatleri üzerine çeken dizi hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Dizi hangi diziden uyarlandı?

Kıyamet sonrası hikayelerden biri olan Yakamoz S-245 dizisi güneşte meydana gelen gizemli bir doğa olayı sonucu gün ışığının insanları öldürmesi ile başlayan ve sadece denizin yüzlerce metre altında ‘Afotik zone’ denen bölgede bir denizaltıda bulunan bir grup bilim insanı ile Yakamoz S-245 adlı askeri denizaltının mürettebatının hayatta kalması ile devam eden bir hikaye olarak izleyici ile buluştu. Bilim kurgu ve gerilim sevenler için distopik bir dizi olan Yakamoz S-245 kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Ekibimizin içinde kaldığı denizaltı Yakamoz S-245, Nuh’un gemisi gibi hayatta son kalanları taşıyor. Peki Yakamoz S-245 hangi diziden uyarlandı?

YAKAMOZ S-245 DİZİSİ UYARLAMA MI?

Yakamoz S-245 dizisi Jacek Dukaj’ın “The Old Axolotl” adlı romanından uyarlanmıştır. Ancak bu romandan uyarlanmış bir başka dizi daha var. Yine Netflix’de yayınlanan “Into The Night” adlı, kadrosunda Mehmet Kurtuluş’un da yer aldığı dizi de bu kitaptan uyarlandı. Belçika yapımı dizi yine aynı romandan uyarlanmıştı ve hatta o dizinin son sahnelerinden birinde Kıvanç Tatlıtuğ da hikayeye giriyordu. İki dizinin birbiri ile bağlanması da oldukça hoş olmuştu.

Başa dön tuşu