Güncel

Meteorolojiden uyarı: Sağanak yağışa dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı 9 Ağustos hava raporunda 5 günlük bazı bölgelerde sağanak yağışın etkili olacağı görülüyor. Bugün sıcaklık Adıyaman'da 40, Edirne'de 36, Antalya'da 31 derece olacağı bildirildi. Yoğun sağanak yağış ile birlikte sıcaklığın da bunaltıcı etkileri devam edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahminlerine göre hem sağanak görülecek hem de sıcak hava bunaltmaya devam edecek. 5 günlük hava durumu haritasında yağışın tüm hafta boyu devam edeceği görülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Balıkesir, Bursa, Sakarya, Bilecik, Osmaniye, Eskişehir, Ankara, Bolu, Kars ve Ardahan çevreleri, Kocaeli’nin doğu ilçeleri, Hatay’ın kıyı ilçeleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Yağışların Ege Bölgesi (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa, İzmir’in kuzey ve doğu çevreleri, Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri), Batı Akdeniz’in iç kesimleri (Burdur ve Isparta çevreleri ile Antalya’nın iç kesimleri) ile Eskişehir çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklıkta ise önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği söyleniyor.

Marmara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri ve Kocaeli’nin doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği düşünülüyor. Rüzgârın ise, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Ege: Parçalı bulutlu, İç Ege’nin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinde (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa, İzmir’in kuzey ve doğu çevreleri, Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri) yerel olmak üzere kuvvetli olması tahmin ediliyor. Rüzgârın ise, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, Eskişehir ve Ankara çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor. Yağışların Eskişehir çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması düşünülüyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği düşünülüyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ön görülüyor.

Batı Karadeniz:Parçalı ve az bulutlu, Bolu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ön görülüyor.

Akdeniz:Parçalı bulutlu, iç kesimleri ile Osmaniye çevreleri ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde (Burdur ve Isparta çevreleri ile Antalya’nın iç kesimleri) yerel olarak kuvvetli olacağı ön görülüyor.

Başa dön tuşu