Güncel

Meraklı Köfteci’nin Fatma’sı O Ünlü Şarkıcının Ablası Çıktı

Yeşilçam’ın parlayan yıldızlarından biri olan Gölgen Bengü’ nün ablasını yıllarca dinlemişiz oysa. Bakın Gölgen Bengü’ nün ablası kim çıktı işte haberimizde sizlerle..

Yeşilçam’ ın özlenen filmlerinden biri olan Kemal Sunal ve Gölgen Bengü’ nün de başrollerini paylaştığı sevilen film Meraklı Köfteci bu akşam yeniden televizyon ekranlarında sevenleri ile buluştu.

Meraklı Köfteci Filminin Konusu

Seyyar köftecilik yapan Zühtü, zor durumdayken yardım ettiği kızla bir anda evleniverir ve kızla boşanma durumunda iken kızın akrabaları boşanmasını isterken, Zühtü’ nün akrabaları ise kızla evli kalmasını isterler. Miras peşinde olan her iki tarafta Zühtü’ yle uğraşırken bu esnada Zühtü’ de evli olduğu kıza bir süre sonra kendisinin aşık olarak bulacaktır.

Meraklı Köfteci Filmi Nerede Çekilmiş

Ünlü film İstanbul ilinde farklı farklı semtlerde çekiliyor. Bunlar: Beşiktaş, Ortaköy ve Levent gibi İstanbul’ un semtleri.

Sevilen film Meraklı Köftecinin kadrosunda yer alan Gölgen Bengü filmde Fatma karakterini canlandırıyor. Filmi izleyenler ise Fatma’ yı gözümüz bir yerden ısırıyor diyerek birilerine benzettiler.

Gölgen Bengü’ nün kız kardeşi Bilgen Bengü’ymüş meğer.

Meraklı Köfteci’ nin Fatması Gölgen Bengü’ nün hayatı

1 Ocak 1955 yılında İstanbul ilinde dünyaya gelen güzel oyuncu’ nun kız kardeşi Bilgen Bengü de kendisi gibi ünlüdür. Başarılı oyuncu, oyunculuk hayatından ayrıldıktan sonra akademik kariyerine devam etmiştir ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olmuştur. Sonrasında North Calorina A&T State University’ de yüksek lisansını tamamlamıştır ve ardında ise Clemson University’ de doktorasını yapmıştır.

New Jersey Teknoloji Enstitüsünde de Makine ve Endüstri Mühendisliği bölümünde profesör olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Gölgen Bengü’ nün Kız Kardeşi Bilgen Bengü’ nün hayatı

Bilgen Bengü’ yü aslında hepimiz çok yakından tanıyoruz. 70′ li yıllarda Cici Kızlar isimli grubun üyesi olarak tanındı. Sonrasın Cici Kızlar grubu dağıldı ve Bilgen Bengü müziğine yalnız olarak devam etti. Söyle Kimdi O isimli 45′ liği çıkaran başarılı şarkıcı bu çıkışı sonrasında ise Hey dergisinin Yılın Ümit Veren Kadın Sesi seçildi.

Ardından Söyle Kimdi O isimli çıkardığı 45′ lik müzik listelerinin neredeyse hepsinde bir numara olarak yerini aldı. Başarılı şarkıcı bu çıkışı sonrasında Kendine iyi bak, O piti piti, Dik kalbimdeki yarayı isimli şarkıları ile hafızalarda yer etti.

Başa dön tuşu