Güncel

Kütahya’da öğrenciler okulun çatısına GES kurdu

Kütahya’da Kuşu Şehit Er Şenayi Akdağ Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin öğrenci ve öğretmenleri tarafından okulun çatısına kurulan güneş enerjisi santralinin (GES) açılışı törenle yapıldı.

KÜTAHYA (İGFA) – OEDAŞ Kütahya İl Müdürü Kamil Uğur Mumcu, Simav ilçesinde yer alan Kuşu Şehit Er Şenayi Akdağ Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin öğrenci ve öğretmenleri tarafından okulun çatısına kurulan güneş enerjisi santralinin (GES) açılış törenine katıldı.

Projede yer alan öğrenci ve öğretmenleri kutlayan Mumcu, temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine dikkat çekerek, “GES projeleri, iklim değişikliğinin etkilerinin giderek arttığı bu dönemde gezegenimizi, çevremizi korumak adım çok önemli bir adım. İlimizde de bu yatırımlara önem verildiğini görüyoruz. Şu anda Kütahya’da 200 adet kurulu GES var, bir yandan da yeni talepler geliyor. Bu farkındalığın öğrencilerimizde de olmasını çok sevindirici buluyoruz. Öğrencilerimizin bu başarısı Kütahya’da daha fazla kişiye ilham olacak. Belki de yakın gelecekte tüm okullarımızın çatısında temiz enerji kaynağı güneş panellerini göreceğiz. Bu proje hepimizin, özellikle tüm Kuşu beldesi sakinlerinin gurur duyması gereken bir başarı hikayesi.” dedi.

Mumcu, OEDAŞ olarak yenilenebilir enerji kullanımını artıracak kaynakların kurulması ve enerji verimliliği sağlanması için çeşitli projeler yürüttüklerini ifade etti.

Başa dön tuşu