Güncel

Kütahya Pazarla Sofular Göleti’nde çalışmalar sürüyor

Kütahya Pazarlar Sofular Göleti’nde çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, çalışmaları devam eden Kütahya Pazarlar Sofular Göleti’nin tamamlanması ile gölette depolanacak su ile bin 340 dekar tarım arazisinin sulanmasının sağlanacağını söyledi.

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) – DSİ son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koymaya devam ediyor.

Kütahya Pazarlar Sofular Göleti ile ilgili bilgi veren DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, ulaşım yolu ve enjeksiyon imalatları, dolusavak, dipsavak, vana odası, mekanik ve betonarme imalatları ile gövde dolgusunun yüzde  80 ve iş kapsamında yapılan Hacılar regülatörünün yüzde  50 oranında tamamlandığını ifade ederek, kalan dolgu, kret düzenlemesi, regülatör ve iletim hattı imalatlarının tamamlanarak işin tamamlanması planlandığını kaydetti.

Temelden yüksekliği 24,5 metre ve su depolama kapasitesi 460 bin metreküp olan göletin tamamlanması ile 2023 birim fiyatları ile dekar başına 7 bin TL gelir artışı ve ülke ekonomisine yıllık 9 milyon 380 bin TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Başa dön tuşu