Güncel

KPSS 2022 Lisans geç başvuru tarihi açıklandı

KPSS lisans geç başvuru tarihi ve ücreti açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre başvuru süresini kaçırmış olan adaylar 15 – 16 Haziran tarihlerinde geç başvuru yapabilecekler.

Ülkemizde kamu personeli olmak isteyen adayların katılmasının gerektiği KPSS sınavının başvuru tarihleri geride kalmıştı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre çeşitli nedenlerden dolayı KPSS sınavına başvuru yapamamış fakat başvuru yapmak isteyen adaylara özel geç başvuru imkanı sağlanacak.

ÖSYM Başvuru Merkezleri yada online olarak resmi ÖSYM’nin aday işlemleri web sitesi üzerinden adaylar başvurularını gerçekleştirebilecekler. Adayların geç başvuru yapabileceği tarihler ve geç başvuru ek ücreti açıklandı.

2022 yılına ait KPSS sınavının lisans oturumu ile ilgili başvuru süreçleri sona ermesinin ardından başvuru yapmak isteyenlerin merak ettiği geç başvuru takvimi yayınlandı. İşte açıklanan takvime göre adayların başvuru yapabilecekleri o tarihler..

KPSS 2022 Geç Başvuru Tarihleri

KPSS 2022 Genel Yetenek Genel Kültür, Alan Bilgisi, ÖABT ve Eğitim Bilimleri için başvurular 24 Mayıs ile 6 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmişti. Bu tarihler arasında başvuru yapamayanlar için açıklanan geç başvuru takvimine göre adaylar 15 – 16 Haziran tarihleri arasında başvuru yapabilecekler.

KPSS 2022 Geç Başvuru Ek Ücreti

Adaylar için hizmete sunulan ve başvuru tarihlerinin geçmesine rağmen başvuru yapılmasına imkan sağlayan geç başvuru için ÖSYM ek ücret istemektedir. Adaylar normal şekilde başvurduklarında sınav için ödedikleri paradan biraz daha fazlasını ödemekle yükümlüler.

KPSS Lisans başvuru ücretleri her bir oturum için 115 Türk Lirası olarak belirlenmişti. Adayların bu ücrete ek olarak geç başvuru ücreti olarak %50 artırım bedeli ödemeleri gerekmektedir. Bu şekilde 115 lira yerine 167,5 lira ücret ödemek anlamına geliyor.

KPSS 2022 Oturum Tarihleri

Kamu Personel Seçme Sınavının ilk sınavı olan Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümü ve Eğitim Bilimleri alan sınavının tarihi 31 Temmuz 2022 olarak açıklandı.

Alan bilgisi sınavları ise 06 – 07 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen istihdamı ile ilgili olan ÖABT oturumu ise 14 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Başa dön tuşu