Güncel

Korktun Mu Videosu İle Tanınan Simge Barankoğlu Gözaltında

Simge Barankoğlu nden gözaltına alındı mı? Simge Barankoğlu’nun suçu ne? Simge Barankoğlu kimdir, şarkıcı mı? Simge Barankoğlu sosyal medya fenomeni mi?

Korktun Mu Videosu İle Tanınan Simge Barankoğlu Gözaltında. “Örümcek korktun mu, yılan korktun mu? Korkmadın mı?” videosu ile tanınan sosyal medya fenomeni gözaltına alındı. Simge Barankoğlu daha öncede hüküm giydiği suçtan yeniden gözaltına alındı. İzmir’in Ödemiş ilçesinde polis ekipleri, hakkında arama kararı olan Simge Barankoğlu’nu durdurarak gözaltına aldı. Hakkında dolandırıcılık suçundan arama kararı çıkan Simge Barankoğlu tutuklandı mı? Simge Barankoğlu kimdir?

Simge Barankoğlu’nun dolandırıcılık suçundan arandığı tespit edildikten sonra Polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Ünlü sosyal medya fenomeni, ilçe emniyet müdürlüğüne götürülerek ifadesi alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye götürülen Simge Barankoğlu geçen sene aralık ayında sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yaptığı iddiaları ile gündeme gelmişti. Sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yaptığı iddia edilen bir suç şebekesine yapılan operasyonda Barankoğlu’na ait gözaltı kararı çıkarılmıştı. Ocak ayında mahkemeye çıkarılmıştı. 56 gün sonra ise cezaevinden ayrılmıştı. Simge Barankoğlu’nun hakkında yeniden gözaltı kararı çıktı.

Daha öncede aynı suçtan tutuklanan ünlü fenomen yine aynı suçtan adliyeye sevk edildi. Simge Barankoğlu soruşturmasının devam ettiği ifade edildi. Peki Simge Barankoğlu kimdir?

SİMGE BARANKOĞLU KİMDİR?

Fenomen Simge Barankoğlu, 1995 tarihinde dünyaya gelmiştir. Ünlü fenomen birçok çektiği video ile gündeme gelmişti. Fakat en çok bilinen videosu şüphesiz “Örümcek korktun mu?” videosuydu. 15 saniyelik videosu ile ünlenen fenomenlerden olan Simge Barankoğlu Aydın Adnan Menderes Üniversitesi mezunudur. Ünlü fenomen aslen İzmir Ödemiş’lidir. Sosyal medya hesabı üzerinden çektiği videolar ve fotoğraflarla ünlenmiştir. Simge Barankoğlu, ‘Örümcek, korktun mu? Yılan, korktun mu? Korkmadın mı?’ sözlerini kullanarak bir akım başlatmıştı. İnsanlar sosyal medyada Simge’nin videosunu taklit etmeye başladıktan sonra ünlü isim Beyaz Show’a çıkıp orada da aynı sözleri söylemişti.

Başa dön tuşu