Güncel

Kır Düğünü Hayali Halı Sahada Son Buldu

Dünya evine girmek isteyen çift, bir organizasyon şirketiyle kır düğünü yapmak üzere anlaştı. Ancak düğün günü gelip çattığında yaşadıkları şok, duyanları şaşkına çevirdi. Hukuk mücadelesi veren çift, 4 yılın ardından 30 bin TL tazminat kazandı.

Antalya’da 4 yıl önce dünya evine girmek isteyen bir çift organizasyon şirketiyle anlaştı. Kır düğünü ile misafirlerini ağırlayıp masal gibi bir akşamla dünya evine girme planları yapan çift, karşılarında halı saha görünce şoke oldu. Düğünün ardından dava açan çift, bugüne kadar devam eden hukuk mücadelesi sonunda tazminat kazandı.

2017 yılında peri masalı gibi bir düğünle dünya evine girme hayali kuran Berrin ve Ünsal çifti, hayatının en büyük şokunu yaşadı. Yıllardır hayal ettikleri kır düğünü şöyle dursun, çimlerin üzerinde birle düğün yapamayan çift, misafirlerini en mutlu günlerinde halı sahada ağırlamak zorunda kaldı. En mutlu günleri kabusa dönen çift, daha sonra organizasyon şirketine dava açtı. 4 yıl süren hukuk mücadelesi 30 bin liralık tazminatla sonuçlandı.

Olayın taraflarından ve düğünün gelini Berrin hanımın anlattıklarına göre, 5 yıllık bir birlikteliği olan Berrin ve Ünsal çifti hayalini kurdukları kır düğününü gerçekleştirmek için bir organizasyon şirketi ile anlaştı. Anlaşma esnasında hava şartlarını da konuşan çift, yağmur yağması durumunda ne gibi önlemler alınacağın sordu.

Organizasyon şirketi, yağmur yağması gibi bir durumda kapalı alanın hazır bulundurulacağını ve misafirlerin burada ağırlanacağını söyledi. Düğün günü gelip çattığında korkulan oldu ve çok şiddetli bir yağış başladı. Berrin hanımın iddialarına göre, Meteoroloji günler öncesinden yağış uyarısı vermişti.

Organizasyon şirketi Meteoroloji’nin uyarılarına kulak asmadı ve gerekli önlemleri almadı. Düğün saati geldiğinde, iddiaya göre çiftin misafirleri çok küçük ve ahşap çatılı bir yerde ağırlanmak istedi. Ancak misafirler buraya sığmadı. Ardından kır düğünün yapılacağa alana çok yakın bir halı saha ayarlandı ve düğün burada yapıldı.

Düğün yağmurdan korunmak adına halı sahaya taşındı ancak çiftin hayalleri de suya düştü. Ne istedikleri gibi bir kır düğünü ile dünya evine girebildiler, ne de misafirlerine istedikleri ikramlar yapıldı.

Çift düğünden birkaç gün sonra organizasyon şirketiyle görüşmeye gitti. Söz konusu görüşmede, şirket umursamaz tavır sergiledi ve çifte ödedikleri paranın 2 bin liralık kısmını iade etmeyi teklif etti. Tüm hayalleri suya düşen çift ise bu parayı kabul etmedi ve olayı mahkemeye taşıdı. 4 yıl kadar devam eden dava sonucunda, mahkeme organizasyon şirketini 30 bin lira maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkum etti.

Başa dön tuşu