Güncel

Kendini Yakan Adam Hayata Tutunamadı

Geçtiğimiz günlerde bir anda ortaya çıkan ve Galata’da kendini ateşe vererek intihar eden adamdan kötü haber geldi. Genç adam tedavi altına alındığı hastanede hayat mücadelesini kaybetti.

28 Mayıs günü İstanbul’da yaşanan ve ülke gündemine düşen haberlerden biri de genç bir adamın sokak ortasında kendini ateşe vermesiydi. İntihar etmek için bir anda herkesin gözleri önünde kendini ateşe veren adam esnafın çabalarıyla söndürülmüş ve hastaneye kaldırılmıştı. O genç adam ne yazık ki yaşama tutunamadı.

Akıllara durgunluk veren olay 28 mayıs günü Galata’da yaşanmıştı. Genç bir adam onlarca kişinin gözleri önünde gözünü dahi kırpmadan üzerine tineri dökmüş ve çakmağını çakarak bir anda kendini ateşe vermişti.

Bir anda alev topuna dönüşen adamı görenler ne yapacaklarını şaşırdı. Kısa bir şokun ardından harekete geçen esnaf, yangın tüpünü kaptığı gibi kendini ateşe veren Abdullah Cihat Turan Pekpak isimli adamı söndürdü. Vücudunun her yeri yanan adam acı içinde yerde yatarken, 112 acil çağrı merkezini arayan vatandaşlar yardım istedi.

Vatandaşların yardım çağrısı üzerine olay yerine derhal sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine intikal eden sağlık ekipleri dahi gördükleri karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Tamamen yanmış halde buldukları genç adamı derhal hastaneye kaldırdılar.

Kendini Yakan Adam Hayatını Kaybetti

Olay günü konuya dair yapılan açıklamada, sağlık ekipleri tarafından derhal hastaneye kaldırılan genç adamın hayatta olduğu ancak vücudunun neredeyse tamamının yandığı söylenmiş ve hayati tehlikesinin devam ettiği vurgulanmıştı.

Hastanede tedavi altına alınan o gençten ne yazık ki üzücü haber geldi. Tedavi gördüğü Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri tarafından yapılan açıklaya göre, genç adam doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı ve hayata gözlerini yumdu.

Polis Araştırması Devam Ediyor

Başta sosyal medya olmak üzere tüm ülkenin gündemine bomba gibi düşen kendini ateşe vererek intihar eden genç hakkında polis araştırması devam ediyor. Edinilen ilk bilgilere göre gencin psikolojik sıkıntıları olduğu saptandı. Tam olarak neden intihar ettiği henüz anlaşılamayan gencin ailesi de çok üzgün.

Kendini yakacak kadar hayata küsmüş olan gencin ailesinin yaptığı açıklamaya göre, Abdullah, olaydan önce ailesini arayarak kendini yakacağını söylemiş. Şoke olan ailesi onu ikna etmeye çalışsa da çabaları sonuç vermemiş ve herkesin yüreğini yakan olay meydana gelmiş.

Başa dön tuşu