Güncel

Karabağlar’ın yurdunda 100. yıl kutlaması

Karabağlar Belediyesi’nin kente kazandırdığı Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlaması yapıldı.

İZMİR (İGFA) – Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve yurtta kalan öğrenciler birlikte pasta keserek Cumhuriyet Bayramı’nı karşıladı. Başkan Selvitopu, Cumhuriyeti gençlerin geleceğe taşıyacağını vurgulayarak, “Cumhuriyetin değerleri hepimizin değerleridir. Bugün dünyada sayılan, önem verilen ülkelerden biriysek, bunu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçluyuz. Daha da geliştirmek hepimizin görevi ” dedi.

Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcıları ve yurt yöneticileriyle çalışanlarının da katıldığı buluşmada, Başkan Selvitopu ve öğrenciler birlikte akşam yemeği yedi.

Yurt Öğrenci Temsilcisi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. Sınıf Öğrencisi Melis Korucu yaptığı konuşmada, her zaman yanlarında olan Başkan Selvitopu’na ve Karabağlar Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti. Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda kalmaktan onur ve mutluluk duyduklarını belirten Korucu, “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz’ diyen Atatürk’ün izinden gittiğimiz; Cumhuriyetin değerini ve anlamını kavramak için üniversite yolunda yürüdüğümüz bir dönemdeyiz. Yolumuzun yurdumuzla kesişmesi çok ayrı bir onur ve gurur kaynağı. Bizlere kucak açtığı için Karabağlar Belediyesi’ne, bizi her zaman kendi kızlarıymış gibi gören Başkanımız Muhittin Selvitopu’na çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Selvitopu da eğitim konusunda çok hassas olduklarını vurgulayarak, “Karabağlar’da ilk, orta ve lise olmak üzere toplam 114 okulumuz var. Hepsinin yanındayız. Doğrudan sorumluluğumuz olmamasına karşın tümünün bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyoruz. Çünkü oralardaki öğrencilerimizin motivasyonu, fiziki koşullarının iyi olması bizler için çok önemli. Bu yurdu da aynı anlayış doğrultusunda yaşama geçirdik En fazla mutlu olduğum yerlerden biri burası. Gelemesem bile yakından takip ediyorum. Sıkıntılarınızı, isteklerinizi arkadaşlarımıza iletin. Onlar bize anında haber veriyor. Eksiklikleri gidermek için elimizden geleni yaparız. Çünkü amacımız eğitiminize küçük de olsa bir katkı sağlamak” diye konuştu.

Başa dön tuşu