Güncel

İptal edilen KPSS sonuçları ile ilgili önemli açıklama! Biten ön inceleme hakkında YÖK Başkanı açıkladı

İptal edilen KPSS sınavına ilişkin çok önemli bir ş gelişme yaşandı. YÖK Başkanı Erol Özvar, devam eden KPSS soruşturması hakkında, “Ön incelemeyi başlattık ve sonuçlandırdık. Bugün, genel kurulda bu KPSS inceleme raporu değerlendirilecek ve çıkan sonuç hakkında gerekli işlemler tesis edilecek” ifadelerini kullandı.

YÖK Başkanı Erol Özvar, 2022 KPSS’de çıkan bazı sorulara yönelik iddialar hakkında YÖK Kurulu’na hukuki mevzua ile ilgili ön inceleme yetkisinin verilmiş olduğunu yeniden ifade ederek. “Daha önce de bahsettiğim gibi biz bu ön incelemeyi başlattık ve sonuca vardık.” diyen Özvar acıkmasını böyle tamamladı:

Gerekli işlemlerin sonuçlandığını rahatlıkla ifade edebilirim

“Bugün Genel Kurulda KPSS inceleme raporu değerlendirilecek, sonra verilen karar hakkında gerekli işlemler ele alınacak. Sonuçlandığını rahatlıkla dile getirebilirim sanırım. Genel Kuruldan ön inceleme raporunu geçirmiş olacağız. İncelemeyi gerçekleştiren hukukçu arkadaşlarımızın yazmış olduğu rapor ve görüşler dahilinde genel kurul gereken tüm önlemleri  alacak ve işlemler devam edecek diye düşünüyorum.”

Başa dön tuşu