Güncel

İnstagram’dan tam ekran planında geri adım

İnstagram için en büyük rakip Snapchat olarak gözükürken bir anda ortaya çıkan ve çok hızlı bir şekilde yayılan TikTok Amerikalı sosyal medya devini korkutmaya başladı.

Rakibiyle savaş halinde olan instagram bazen kendine has özellikler çıkarırken bazense rakibinin özelliklerini kendisi için uyarlayarak piyasaya sürüyordu. İnstagram son verisyonunda Hızla büyüyerek kendine rakip olan TikTok’un tam ekran video özelliğini kendine uyarlayacakken bu kararından vazgeçti.

Bir süredir tam ekran video özelliğini kapalı beta kullanıcı grubuyla test ediyordu. Ancak şirket bu gruptan hiç beklemediği bir tepki aldı ve tam ekran video kararından vazgeçti. Ayrıca şuan devam eden ana sayfada daha fazla önerilen içerik versiyonundan da vazgeçerek bir sür daha mevcut versiyonla devam etmeye karar verdiğini açıkladı.

KARDASHİAN AİLESİ DE İSYAN ETMİŞTİ

Instagram geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile birlikte TikTok benzeri bir platform olma yolunda ilk adımını atmıştı. Özellikle reels videolarına ağırlık vereceğini duyuran Instagram, Yeni bir güncelleme ile birlikte deneme yapmaya başlamıştı. Ancak Instagram kullanıcıları bu durumu pek de sevmedi. Sosyal medya üzerinden sık sık bu yönde şikayetlerini dile getiren kullanıcılar, güncellemenin geri çekilmesini istedi. Hatta Tarzan sonra ailesi de bu konuda tepki göstermişti.

Başa dön tuşu