Güncel

İngiltere Kraliçesi Elizabeth Yürüyemiyor Mu Sağlık Durumu Nasıl?

İngiltre kraliçesi hasta mı? Kraliçe Elizabeth kaç yaşında? Elizabeth’in sağlık durumu ne?

İngiltere Kraliçesi Elizabeth Yürüyemiyor Mu Sağlık Durumu Nasıl? İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth geçen yılın ortalarından bu yana ardı ardına sağlık sorunları yaşmaya başladı. 74 yıllık eşi Prens Philip’in ölümünün ardından zor zamanlar yaşayan Kraliçe artık yavaş yavaş çekiliyor mu? Eşinin ölümünden sonra daha kırılgan bir görünüme bürünen Elizabeth, bazı programlarını da bu yüzden iptal etmeye başladı. Bugün kendisini, büyük oğlu Prens Charles ile büyük torunu Prens William’ın temsil ettiği parlamento açılışını ilk kez kaçıran Kraliçe Elizabeth’in sağlık durumu merak ediliyor.

Kraliçe 2. Elizabeth, 70 yıllık taht hayatı boyunca bugüne kadar sadece iki kez kaçırdığı bu etkinliğe neden katılamadı merak ediliyor. İngiliz halkı başta olmak üzere gözler Kraliçenin sağlık durumu hakkında yapılacak açıklamaya çevrildi.

KRALİÇENİN SAĞLIK SORUNU NE?

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada Kraliçe’nin “epizodik hareketlilik sorunları” yaşadığı ifade edildi. Yaşadığı bu sorunun neticesinde parlamento açılışına katılamayacağı bildirildi. Bu açıklamadaki “epizodik” yani “aralıklı hareketlilik sorunları” ise açıklamayı dinleyenleri meraka sürükledi. Söylenene göre özellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan bu sorunun birçok sebebi olabiliyor. Bazen kasların güçsüzleşmesi, bazen eklemlerle ilgili sorunlar bazen de nörolojik bozukluklar, aralıklı hareketlilik sorunlarının sebebi olabiliyor.

KRALİÇE ELİZABETH KAÇ YAŞINDA?

İngiltere Kraliçesi Elizabeth 96 yaşında girmişti. Kraliçenin bazı sağlık sorunları yaşadığı bu yüzden artık toplantılara katılamadığı söyleniyor. Zaman zaman bastonla bile zor yürümesi fakat zaman zaman da bastonu elinden atıp bazı etkinliklere katılması hastalığının göstergelerinden biri. Kraliçe yakın zamanda Kovid-19’da geçirmişti. Doktorlara göre yaşı ileri olup koronavirüsü atlatan insanlarda bazı sağlık sorunları görülebiliyor. Söylenene göre göre Covid 19 geçiren özellikle ileri yaştaki kişilerin hareketliliğinin etkilenmesi de normal.

Son olarak parlemento açılışına oğlu Prens ve büyük torunu William kraliçeyi temsil etti. Charles, annesi tarafından yazılan açılış konuşmasını okudu. Parlamento açılışında Kraliçe 2. Elizabeth hazır bulunamasa da tacının orada olması dikkatleri üzerine çekti.

Başa dön tuşu