Güncel

İç Anadolu Oda ve Borsaları Yozgat’ ta Toplandı

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası, İç Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren oda borsaların genel sekreterlerini ağırladı.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde, İç Anadolu Bölgesinde faaliyetlerini sürdüren oda ve borsalarımızın genel sekreterleri katılımı ile Yozgat’ta toplantı düzenledi.

Bölge oda ve borsalarının genel sekreterlerine yapılan çağrı sonucunda mazeretlerini bildiren oda ve borsa genel sekreterlerinin haricinde sağlanan çoğunluk ile istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının moderatörlüğünü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yozgat Akademik Danışmanı Dr. Mehmet Kara üstlendi.

Toplantıya Alaca Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Fatih Arslan, Alaca Ticaret Borsası Genel Sekreteri Faik Yetgin, Kırşehir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Battal Çelik, Haymana Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali Biçer, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Serhat AY, Polatlı Ticaret Odası Genel Sekreteri İnanç Ölmez, Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Barış, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sami Erdoğan, Boğazlıyan Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali Ayık, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ziya Saydam, Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mustafa Çağrı Kılıç, Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Yasin Karaca ve Yerköy Ticaret Borsası Genel Sekreteri Muttalip Salmanlı katıldı. Toplantının açılış konuşmasını ev sahipliğini üstlenen Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ziya Saydam yaptı.  Saydam, konuşmasında katılımlarından ötürü genel sekreterlere teşekkür ederek, bundan sonraki süreçte daha geniş katılımlar ile bu toplantıların devam edeceğini söyledi. Dr. Mehmet Kara tarafından okunan gündem maddeleri üzerinde görüşmelere geçildi.

Toplantıda, “İç Anadolu Bölgesi Odalar ve Borsalar Girişimcilik Akademisinin Kurulması, Yılda bir defa olmak üzere İç Anadolu Bölgesi Tarım, Hayvancılık ve Ticaret Şurasının Toplanması,Bölge oda ve borsalarımız arasında kardeş oda ve borsa protokollerinin güncellenerek işbirliği çalışmalarının artırılması,Yılda iki defa bölge oda ve borsalarının belirlenecek konularda ortak eğitimler düzenlemesi, Yılda iki defa genel sekreterlerin katılım sağlayacağı genişletilmiş bilgilendirme toplantılarının düzenlenmesi konularında kararlar alındı. Bölge oda ve borsaların genel sekreterlerin yer aldığı toplantı, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik’in katılımları ile düzenlenen yemek programıyla sona erdi.

Başa dön tuşu