Güncel

Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar Sessizliğini Sosyal Medyada Bozdu

Ankara Cumhuriyet Savcılığına Ukraynalı iş insanını dolandırdığı iddia edilen ünlü sunucu Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar, uzun süredir hakkında çıkan iddiaların ardından sessizliğini bozdu.

Uzun zamandır hakkında Ukraynalı iş insanını dolandırma iddiası ile gözaltına alınıp serbest bırakılan iş insanı Murat Özvardar, hakkında çıkan dolandırıcılık iddiaları hakkında açıklama yaptı. Ünlü sunucu Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar, sosyal medya hesabından bana gelen bir cent yok diyerek isyan etti.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı İletişim Başkanı Volodymyr Krakovetskyi, bazı Türk iş adamları hakkında; Ukraynalı bir işadamını silah, miğfer ve çelik yelek satın alımında 5 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın şikayette adı geçen eşi Murat Özvardar ve Koray Altınel, soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Cumhuriyet Savcısına ifadesinin ardından çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nde hakkında ‘kolluğa imza verme’ zorunluluğu hükmü uygulanarak serbest bırakılan Murat Özvardar, konuyla ilgili olarak Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

murat-ozvardar-instagram.jpg

“Biz sustukça tüm vatan hainleri bizi aciz sanıyor biz sustuk 5 yıldan beri itle kopukla muhatap olmayalım dedik ama olmadı bu vatan haini köpekler her türlü iftira yalan ile bize saldırdı buradan yazıyorum ve artık Twitter’dan da yazacağım tüm aşağılık yalanların sahiplerini ispata davet edeceğim” diyen Özvardar, “Ey Türk milleti sakın unutma bu FETÖ’cü terör örgütü bitmedi uykuya yattı” ifadelerini kullandı.

“Ben bu ticaretin neresindeyim?” diye soran Özvardar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“BANA GELEN BİR CENT YOK”

“Bu Ukraynalı ticaret insanı bu adamlarla ticaret yaparken bana ‘Ben bu adama para göndereyim mi?’ diye sormamış. Benim ailemim yakın arkadaşlarım hesapları gelen bir cent yok ama bu ticari faaliyetin tam ortasına ben oturdum. Sorum şu ben Ukraynalı adamı birileri ile tanıştırmam suçmuş beni asın o zaman beni hepiniz kurtulun.”

Başa dön tuşu