Güncel

Hakkari’de 7 katlı mağaraya operasyon! Ele geçirilenleri duyunca şok olacaksınız!

Hakkari’de jandarma timleri tarafından düzenlenen “Eren Abluka-37” operasyonu ile, terör örgütü tarafından eğitim üssü olarak kullanılan 7 katlı mağarada, daha önceki çatışmalarda etkisiz hale getirilmiş olan 3 teröristin cesedi ile silah bol miktarda mühimmat ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığından olaya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Eren Abluka-37 kapsamında, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı tarafından Hakkari’nin merkeze bağlı Kavaklı köyü kırsalında jandarma özel harekat ve jandarma komando timlerinin ortak katılımıyla gelen istihbarat üzerine operasyon meydana geldi.

3 terörist cesedine rastlandı

Operasyonda, hain terör örgütü tarafından eğitim kampı olarak kullanılan 7 katlı mağarada, yapılan incelemeler ile daha önceki çatışmalarda etkisiz hale getirildiği belirlenen 3 teröristin cesedine rastlandı.

Mağarada yapılan aramada cesetlerin dışında; 1 kalaşnikof tüfek ve şarjörü , 1 basınçlı gaz tüpü, 1 yazıcı, 1 jeneratör, 2 adet dikiş makinesi , 2 adet 12,7 uçaksavar mühimmatı, 9 gaz maskesi filtresi 28 kaleşnikoef piyade tüfeği mühimmatı, 240 doçka mühimmatı17 gaz maskesi, 2 adet dikiş makinesi, ve 64 adet bardak ele geçirildi.

Bölgedeki operasyon devam ediyor

Operasyonun ardından mağara imha edilerek kullanılmaz bir hale getirildi ve belirtilen açıklamalara göre bölgedeki operasyon halen devam ediyor.

Başa dön tuşu