Güncel

Gönül Dağı dizisinin çekim yerini duyanların ağzı açık kaldı!

TRT1 ekranlarında yayınlandığı ilk bölümden itibaren seyircinin büyük ilgisini çeken ve reytingleri her hafta cumartesi silip süpürerek haftanın en çok izlenen dizisi olmayı başaran Gönül Dağı dizisinin çekim yerini duyanlar şaştı kaldı.

Usta oyuncu kadrosunun yanı sıra genç yeteneklerin performansıyla ilk bölümünden itibaren ekranların en çok izlenen aile dizisi olmayı başaran ve Yozgat’a ait hikayelerin ekrana geldiği Gönül Dağı dizisinin nerede çekildiği merak konusu olmaya devam ediyor. Dizinin müdavimleri gerçek çekim yerini çok önceden öğrense de diziye internetten yeni izlemeye başlayanlar Gönül Dağı dizisinin çekim yerini duyduklarında ağzı açık kaldı!

Bozkırın yazarı Mustafa Çiftçi’nin öykülerinin senaryolaştırıldığı Gönül Dağı dizisi ilk günden itibaren Gönül Dağı nerede çekiliyor? Hangi il ve ilçede çekiliyor? Gönül Dağı dizisi nerede çekildi? Yozgat’ta mı? gibi soruları peş peşe aranmasına neden oldu. İşte ekranların fenomen aile dizisi Gönül Dağı’nın hikayesi sizlerle.

Gönül Dağı dizisi Yozgat’ta değil Eskişehir’de Çekiliyor

Bayramların, sevgilerin ve aşkların en samimi biçimde yaşandığı Anadolu topraklarında günümüzde pek görmeye alışık olmadığımız samimiyet duygusunu seyirciye en iyi şekilde geçiren Gönül Dağı dizisi oyuncuları Berk Atan, Gülsim Ali İlhan ve Ecem Özkaya gibi isimlerin yer aldığı dizi Eskişehir ilimizin Sivrihisar ilçesinde çekildiğini duyanlar ilk etapta şaşırıyor. Çünkü dizinin hikayesi ve araçların plakalarında yer alan 66 numarası nedeniyle birçok kişi dizinin Yozgat’ta çekildiğini düşünmesine rağmen gerçek çekim yerini öğrendiklerinde şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Gönül Dağı’nın sımsıcak hikayesi

Yazar Mustafa Çiftçi’nin henüz gün yüzüne çıkmamış Anadolu insanının hayatını konu alan bozkır öykülerinden uyarlanmıştır. Sloganı dizinin afişinde “Bozkırda Bir Anadolu Masalı” olarak yayınlandı.

Dizi, “Gedelli” adlı bir kasabada yaşayan üç amca, üç kuzenin hikayesini anlatıyor. Çocukluğundan beri bir şeyler icat etmek, teknolojik aletlerle uğraşmak ve onları tamir etmek gibi küçük çapta icatlar yapan bu üç kuzen, büyüdüklerinde de icatlar yapmaya devam ederler ve farklı kanat yapısına sahip bir uçak geliştirirler.

Bir yanda kuzenlerin icat etme sevgisi ve üretme yetenekleri, diğer yanda kasabada geçen komik olaylar ve aşklar diziyi eğlenceli kılıyor.

Dizinin her bölümünde dizideki karakterlerden birinin anlatımı sahneye yansıyor. Karakter kendini tanıtır, hayatından bahseder, yaşadığı zorlukları anlatır ve bu övgü dolu sözlerle diziye giriş yapılır. Bölümün son bölümünde yeniden ortaya çıkıyor ve bölüm birkaç kısa kelimeden sonra sona eriyor.

Başa dön tuşu