Güncel

Goji Berry Zayıflatırmı Ne Kadar Tüketilmeli

Goji Berry Zayıflatırmı Ne Kadar Tüketilmeli. Daha çok yaban mersini tadını andıran goji berry isimli bu meyve kurusu hem kilo vermeye önemli artıları olduğunu hem de ödem atılmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Çok sevdiğim bir arkadaşımın aktar dükkanı var. Envaiçeşit bitki ve meyve kurusu satışı yapıyor. Bende fırsat buldukça kayısı kurusu, üzüm kurusu gibi kışın vakit geçirtecek ürünler almak için ziyaret ediyorum. Bir süredir kilolarımla sıkıntı yaşadığım için bu gidişimde besin değeri daha düşük, lif oranı yüksek meyve kurularından yana tercihimi kullanma taraftarıydım. Ona bana önereceği bir meyve kurusu olup olmadığını sorduğumda son dönemde sıklıkla goji beri isimli bir üzüm türünün kullanıldığını söyledi. Daha çok yaban mersini tadını andıran goji berry isimli bu meyve kurusu hem kilo vermeye önemli artıları olduğunu hem de ödem atılmasına yardımcı olduğunu söyledi. İlk başta onun söyledikleri bana pek inandırıcı gelmese de yarım saatlik ziyaretim süresince yaklaşık on kişiye bu kurt üzümü verilen goji berryden satınca ikna olarak 100 gram kadar satın aldım.

Goji Berry Ne Kadar

İlk olarak bu hususa değinmek istiyorum. Çünkü söylediğine göre hem üretimi masraflı hem de az miktarda kullanmanın yeterli olduğu bu kurt üzümü oldukça pahalı… Ben kilosunu 100 tl civarından satın aldım. Bu da goji berry fiyatı bakımından diğer zayıflamaya yardımcı ürünlerden daha farklı olduğunu söylemek için yeterli olabilir. Ama yine de az miktarda tüketmenin etkili olacağını söylemek mümkün oluyor. Son dönemlerde kremi, sütü, kurusu, çayı ve hatta parfümü de yapıldığını duyduğum zaman ciddi anlamda önemli bir yardımcı olduğunu söyleyebilirim.

Goji Berry Suyunun faydaları

Çin’de okuyan bir arkadaşımın anlattıklarını sizinle paylaşmak istiyorum. Orada daha çok pirinç yemeklerinde taze goji berry meyvesi kullanıldığına şahit olmuş. Yani kuş üzümü gibi eser miktarda taze goji berry meyvesini ekleyerek yemeklere lezzet veriliyormuş. Aynı zamanda taze meyvesine ulaşmak daha kolay olduğu için sokaklarda serinlemek amacıyla da tüketildiğini söylüyor. son zamanlarda kreminden suyuna pek çok alanda bu sihirli yardımcıdan faydalanılması da son derece dikkat çekiyor.

Bir dönem hatırlarsınız Altın Çilek furyası başlamıştı. Herkes faydalarından ve mucizevi özelliğinden bahsederek ciddi miktarda satış gelirleri elde edilmişti. Bir anda bahçelerde rahatlıkla üretilen bu Altın Çilek kısa süre içerisinde popülerliğini kaybetti ve üretimine ciddi miktarda ara verildi. İlk duyduğum zaman goji berininde bu şekilde bir balon olduğunu düşünmediğimi söylesem yanlış olur.

Goji Beri Faydaları Nelerdir

Gelelim internet üzerinde gerek yerli gerekse yabancı sitelerde yaptığım araştırmaların sonucuna: Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, ben faydalarından bahsederken daha çok bilimsel verilere dayanan siteleri referans almaya gayret gösteriyorum. Bir şekilde goji berry reklamı yada satışı yapılan internet sitelerinin çok samimi olduğuna inanmadığım için daha çok faydalarından bahsederken bu şifalı bitkinin bilimsel artılarına göz atmak istiyorum.

Antioksidan özelliğe sahiptir. Zira Nar, kurt üzümü, greyfurt, ahududu gibi kırmızı renge sahip meyvelerin tamamının ciddi miktarda antioksidan içeriğe sahip olduğu biliniyor. Goji berryde tamamen kırmızı rengi ile antioksidan artılarından dolayı bize göz kırpıyor.

Son dönemlerde yapılan araştırmalar, uzun yaşam için destek alınacak bir besin maddesi olarak goji berrynin kullanılması gerektiğini söylüyormuş. Burada referans olarak antioksidan özelliğinden ve içeriğinde zengin miktarda barındırdığı vitaminlerden bahsediliyor.

– B vitamini kaynağı
– Portakaldan daha yoğun C vitamini kaynağı
– Yoğun amino asitler barındırıyor.

Benzeri pek çok başlıkta faydalarından bahsedilmiş. Özellikle yerli sitelerin büyük bir çoğunluğunda bu şifalı bitki alternatifsiz olarak anlatılırken yabancı kaynaklarda da benzer bilgilere ulaşmak mümkün oluyor. Hem faydalı hem zayıflatıcı özelliğe sahip, hem lezzetli hem de ömür uzatıcı… Şimdilik ulaşabildiğim bilgilere göz atacak olursak çok çok önemli bir yardımcı olduğunu söylemek mümkün oluyor. Ama ben hala okuduklarımdan daha ziyade temkinli bir şekilde yaklaşıyorum.

Goji Berry Zararları

Hamilelere ve şeker hastalarına tavsiye edilmediğine dikkat çekmek istiyorum. Aynı zamanda tüketmeden önce ve sonra bir ilaç gibi değil yardımcı bir kaynakmış gibi destek alırsanız etkilerinin kat be kat fazla olduğunu görebilirsiniz. Kan inceltici ilaç kullananlarında goji beriden uzak durması gerekiyormuş. Aynı zamanda aşırı miktarda tüketmenin sindirim sorunlarına neden olacağının da altı çiziliyor. Yani uzun lafın kısası hamile ve şeker hastaları başta olmak üzere kan inceltici ilaçlar kullananlar goji berry zararları olarak sınıflandırılan kısım içerisine giriyorlar ve kullanmaları tavsiye edilmiyor. Bunun dışında uyku açıcı özelliği olduğu söyleniyor. Bu sebepten yatmadan önce tüketilmemesi gerektiğinin de altı çiziliyor. Yaptığım araştırmalar neticesinde aşırı tüketimi sonucunda baş dönmesi gibi rahatsızlıklarında ortaya çıkabilme ihtimali olduğu söyleniyor. Yani her şeyde olduğu gibi goji beride de aşırı tüketimden kaçınmak gerekiyor.

Goji Berry Zayıflatır mı

En fazla sorulan sorular arasında goji berry zayıflatır mı geliyor. Bunun temelinde yatan nedense son dönemlerde bu meyve kurusunun yoğun bir şekilde reklamının yapılması sayılabilir. Zayıflatıp zayıflatmadığını bilmiyorum. Yorumlara, haberlere ve bilgilere göz atacak olursak zayıflamaya ve ödem atımına yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Ama zaten kilolu biri olduğum için bunu deneyip zayıflamayı başarabilirsem yine buradan sizinle paylaşmayı düşünüyorum. siz değerli okuyucularımdan tek isteğim ise eğer goji berry kullananlar arasındaysanız yorumlarınızı ve tecrübelerinizi bizimle paylaşabilir bu sayede kullanmayı düşünenler içinde bir anlamda yardımcı olabilirsiniz.

Goji Berry Nasıl Tüketilmeli

Arkadaşımın bana tavsiyesi, bir tatlı kaşığı goji berry kurusunu bir kaynar su bardağının içerisine ekleyip taneleri şişene kadar beklemem. Daha sonrasında önce tanelerini tüketip daha sonrasında ise suyunu içmem. Bu işlemi aç karnına yaparsam diyetime daha büyük etkisi olacağını söylüyor. Tabi ki bu işlemi tek başına değil bir diyet listesi ile beraber yapmanın daha önemli artıları olacağı da unutulmamalı…

Başa dön tuşu