Güncel

Gedik 28. Dönem Çocuk Meclisi’nin başkanı seçildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanlık Divanı seçimleri tamamlandı. Başkentli çocuklar, 28. Dönem Çocuk Meclisi asil üyelerini ve başkanını belirlemek için sandık başına gitti. Togay Osman Gedik 28. Dönem Çocuk Meclisi başkanlığına seçildi.

ANKARA (İGFA) – Toplumsal kararların şekillenmesinde aktif rol almalarına ve seslerini duyurmalarına olanak sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin 28. Dönem Başkanlık Divanı seçimleri yapıldı.

9-14 yaş arası çocukların katıldığı seçimde oylama kapalı zarf yöntemiyle yapıldı. Başkentin farklı ilçelerinden 110 çocuk yeni yönetimi belirledi.

Seçimin ilk turunda 75 üye adaylığını açıklarken, ikinci tura 13 aday kaldı. Togay Osman Gedik, ikinci tur seçimde cumhurbaşkanı oldu. Gedik, rozetini 27. Dönem Başkanı Esma Saraç’ın elinden aldı.

“ÇOCUK HAKLARINI YAYGINLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Gedik düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Ben 7. sınıf öğrencisiyim. Öncelikle çok mutluyum ve bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Divandaki arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Kırsal kesimdeki dostlarımıza daha iyi eğitim koşulları yaratmak istiyoruz. “Çocuk haklarının yaygınlaştırılmasına yönelik projeler geliştireceğiz.”

Başa dön tuşu